Sokole oko i Koncentracja – gry, które rozwijają spostrzegawczość i skupienie uwagi

Jeśli nie znacie jeszcze Kapitana Nauki, to koniecznie musicie to zmienić. Zwłaszcza że jego ofercie jakiś czas temu pojawiły się kolejne super zestawy do kreatywnej zabawy, a mianowicie Koncentracja i Sokole oko. Są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Koncentracja

Co znajdziemy w tym zestawie? Książeczkę i dwustronne karty z zadaniami, a także flamaster suchościeralny.

Każde zadanie ma na celu rozwijać zdolności dziecka do koncentracji i uwagi. Wynika to z faktu, że podczas wykonywania zadań musi się ono skoncentrować i zrelaksować. Według badań współczesne dzieci mają coraz większe trudności z uwagą i samodyscypliną, co jest spowodowane nadmierną stymulacją. Od urodzenia nasze dzieci są poddawane działaniu bodźców zewnętrznych. W związku z tym bardzo ważne jest rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi. Zestaw Kapitan Nauka jest w tym celu bardzo przydatny.

Sokole oko

Tu również znajdziemy książeczkę i karty, jednak dzięki temu zestawowi nasze dziecko będzie uwrażliwiać narząd wzroku, co będzie przydatne przy nauce pisania i czytania. Pamięć wzrokowa ma bardzo duże znaczenie w procesie edukacji. Ma ona wpływ na zapamiętywanie i zwracanie uwagi na to, co istotne.

Jest to zestaw, który może być ciekawą pomocą, przygotowującą dziecko do pójścia do szkoły. Szkoła zapewnia dzieciom kontakt z rówieśnikami, a przez to dzieci rozwijają się szybciej. W przypadku starszych dzieci przyda się do ćwiczenia skupienia i organizacji pracy. Nauka przez zabawę jest najefektywniejszą formą nauki. Warto z niej korzystać.