O nas

Kiedy dowiadujesz się, że w twoim życiu pojawi się dziecko, chcesz być najlepszym rodzicem najfajniejszego dziecka pod słońcem. Uczysz się, jak je pielęgnować, karmić i ubierać. A nam zależy na tym, by każdy rodzic myślał o też tym, jak będzie wychował dziecko, wspierał je w rozwoju i kochał. Rozmawiajmy o tym, uczmy się i dzielmy doświadczeniem, pamiętając, że być rodzicem to nie tylko “hodować”, ale przede wszystkim – wychowywać.” Naszą misją jest wspieranie rodziców w rozwoju ich kompetencji wychowawczych, w odkrywaniu siły płynącej z rodzicielstwa i przezwyciężaniu trudności, jakie nieodłącznie się z nim wiążą. Bliska nam jest myśl wychowawcza Janusza Korczaka i idea praw dziecka, sprzeciwiamy się przemocy wobec dzieci, promujemy wychowanie oparte na szacunku i bliskości, wierzymy w moc rodzicielskiej intuicji wspomaganej poszerzaniem wiedzy i samorozwojem. A poza wszystkim staramy się dzielić z Wami naszymi przeżyciami, radością i smutkiem, pokazywać Wam naszą kochającą się rodzinę.

Tata – Kuba

Senior rodziny, rocznik 1973, znany dawniej jako Admin, zajmuje się technicznymi aspektami działania strony, fotografuje, pisze teksty, prowadzi konto Mądrych Rodziców na Twitterze i stronę na Facebooku. Prowadzi też swojego bloga Spesalvi, na którym króluje tematyka religijna. Hobbystycznie bawi się tworzeniem muzyki, m.in. katolickiego techno w ramach projektu Apostolo.

Młodszy Starszy – Fabian

Na Mądrych Rodzicach i blogach rodziców długo funkcjonował tylko jako Młodszy Starszy. Rocznik 2009. Długo był fanem Star Wars, którzy ostatnio odeszli jednak do lamusa i ustąpili miejsca dinozaurom. Lubi wymyślać i rysować historie, a marzy o tym, by zostać twórcą gier.

Młodszy Młodszy – Benio

Przedstawialiśmy go tutaj długo jako Młodszego Młodszego. Jednak już jakiś czas temu pojawiało się jego imię, gdy pozował we własnych stylizacjach w ramach cyklu #BenioFashion. Rocznik 2012. Temperamentny, zawzięty, lubiany chyba przez każdego, kto go spotka, mistrz rozczulania i rozbrajania, na którego nie da się gniewać. Wielki fan serialu Paw Patrol.

Zwierzęta – Wicio, Vader, Holi

Kot Wicio jest u nas najdłużej, pojawił się w życiu Jakuba kilkanaście lat temu. Nie miał domu i znajoma wykorzystała dobre serce, wręczając malucha. Wicio to rozkoszny czarno-biały głupol. Uwielbia się przytulać i wbijać w człowieka pazury, których nigdy nie nauczył się chować. Śpi z reguły na poduszce. Ma zwyczaj siadać na środku mieszkania i wrzeszczeć w niebogłosy, domagając się atencji :)

Kota Vadera podrzucono do sklepu zoologicznego, adoptowaliśmy go i to jest zwierzak, który kocha człowieka miłością absolutną, słodki – o ile nie wpadnie akurat w szał biegania i wdrapywania się po ścianach. Ma zwyczaj odbijania się od podłogi i wskakiwania na ręce, żeby go tulić i głaskać. Jest też straszną gadułą.

 

Holi jest buldogiem francuskim. Urodziła się w dobrej hodowli, ale za mała i mimo rodowodu nie nadaje się na wystawy. Ale przecież nie po to jest, żeby ją wystawiać, ale żeby ją kochać. Holi jest psem przede wszystkim Fabiana. To on bardzo chciał mieć takiego czworonoga, z którym mógłby chodzić na spacery i od początku się nią zajmował, a ona uznała go za swojego najważniejszego człowieka na świecie. Ma swój charakterek i jest psem zaczepno-obronnym: ona zaczepia, a potem trzeba jej bronić. Tak naprawdę świetnie sobie radzi sama, podgryzając większe psy w łapy.