O nas

Kiedy dowiadujesz się, że w twoim życiu pojawi się dziecko, chcesz być najlepszym rodzicem najfajniejszego dziecka pod słońcem. Uczysz się, jak je pielęgnować, karmić i ubierać. A nam zależy na tym, by każdy rodzic myślał o też tym, jak będzie wychował dziecko, wspierał je w rozwoju i kochał. Rozmawiajmy o tym, uczmy się i dzielmy doświadczeniem, pamiętając, że być rodzicem to nie tylko “hodować”, ale przede wszystkim – wychowywać.” Naszą misją jest wspieranie rodziców w rozwoju ich kompetencji wychowawczych, w odkrywaniu siły płynącej z rodzicielstwa i przezwyciężaniu trudności, jakie nieodłącznie się z nim wiążą. Bliska nam jest myśl wychowawcza Janusza Korczaka i idea praw dziecka, sprzeciwiamy się przemocy wobec dzieci, promujemy wychowanie oparte na szacunku i bliskości, wierzymy w moc rodzicielskiej intuicji wspomaganej poszerzaniem wiedzy i samorozwojem. A poza wszystkim staramy się dzielić z Wami naszymi przeżyciami, radością i smutkiem, pokazywać Wam naszą kochającą się rodzinę.

Mama – Magda

Piękniejsza i Mądrzejsza Połowa Byłego Admina, rocznik 1989, jest tu głównodowodzącą, pisze teksty na blogu, opiekuje się stroną na Facebooku oraz prowadzi konto Mądrych Rodziców na Instagramie. Prowadzi też swojego lifestyle’owego bloga Dziewczyna z obrazka, na którym stworzyła cykl #SkoroSerceSłyszy poświęcony problem osób niedosłyszących i niesłyszących. Uwielbia tatuaże.

Tata – Kuba

Senior rodziny, rocznik 1973, znany dawniej jako Admin, zajmuje się technicznymi aspektami działania strony, fotografuje, sporadycznie pisze teksty oraz prowadzi konto Mądrych Rodziców na Twitterze. Prowadzi też swojego bloga Spesalvi, na którym króluje tematyka religijna. Hobbystycznie bawi się tworzeniem muzyki.

Młodszy Starszy – Fabian

Na Mądrych Rodzicach i blogach rodziców długo funkcjonował tylko jako Młodszy Starszy. Rocznik 2009. Długo był fanem Star Wars, którzy ostatnio odeszli jednak do lamusa i ustąpili miejsca dinozaurom. Lubi wymyślać i rysować historie, a marzy o tym, by zostać twórcą gier.

Młodszy Młodszy – Benio

Przedstawialiśmy go tutaj długo jako Młodszego Młodszego. Jednak już jakiś czas temu pojawiało się jego imię, gdy pozował we własnych stylizacjach w ramach cyklu #BenioFashion. Rocznik 2012. Temperamentny, zawzięty, lubiany chyba przez każdego, kto go spotka, mistrz rozczulania i rozbrajania, na którego nie da się gniewać. Wielki fan serialu Paw Patrol.

Zwierzęta – Wicio, Vader, Colia

Kot Wicio jest u nas najdłużej, pojawił się w życiu Jakuba, nim ten w ogóle poznał Magdę. Wicio to rozkoszny czarno-biały głupol. Uwielbia się przytulać i wbijać w człowieka pazury, których nigdy nie nauczył się chować. Śpi z reguły między naszymi głowami :)

Kota Vadera podrzucono do sklepu zoologicznego, adoptowaliśmy go i to jest zwierzak, który kocha człowieka miłością absolutną, słodki – o ile nie wpadnie akurat w szał biegania i wdrapywania się po ścianach. Ma zwyczaj odbijania się od podłogi i wskakiwania na ręce, żeby go tulić i głaskać. Jest też straszną gadułą.

Colia to suka rasy landseer. Wielka i czasem troszkę przez to niezgrabna, ale kochana i mądra. Najszczęśliwsza jest, gdy może polizać swoich ludzi po twarzach, gdy są razem, a przede wszystkim – gdy ma na oku dzieci. Zwierzaki dogadują się i często cała trójka pakuje się nam do łóżka.