Informacje o programie Mądrzy Rodzice

W mediach i na ulicach bardzo często słyszymy narzekania na „dzisiejszą młodzież”. Mimo tego, że takie stwierdzenia występują w każdym pokoleniu, to trzeba przyznać, że dzisiejsza rzeczywistość coraz bardziej do nich skłania. Niestety statystyki policyjne mówią same za siebie. Wzrost przestępczości wśród dzieci i młodzieży jest zauważalny. Aż 10% czynów zabronionych, jest popełnianych przez nieletnich sprawców. Trzeba jednak zauważyć, że na nic się tu zda narzekanie. Nie ma ono najmniejszego sensu i nikomu nie pomoże. To w błędach i zaniedbaniach dorosłych powinniśmy się doszukiwać źródła tych zachowań. Rodzicom bardzo często brak umiejętności wychowawczych i rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego wychowania, a także etapów rozwoju dziecka. Niestety niesie to za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Nie każdy z nas miał kreatywną mamę, która wiedziała od A do Z jak z nami postępować. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, powstał program Mądrzy Rodzice.

Celem programu jest przekazywanie rodzicom i wychowawcom rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego wychowania dzieci. By zrealizować ten cel i dotrzeć do jak największej liczby osób, w całej Polsce organizowane są warsztaty oraz szkolenia dla rodziców i opiekunów. Podczas spotkań omawiane są zarówno aspekty pielęgnacyjne, jak i psychologiczne czy kulturalne.  Warto wziąć w nich udział, by pomóc młodym ludziom w kształtowaniu siebie i właściwych zachowań. Po prostu aktywnie działać, a nie tylko narzekać.