Gdzie warto się wybrać z dziećmi nad polskie morze ?

atrakcje dla dzieci nad morzem

Sprawa jest prosta. Z dziećmi należy wybrać się tam, gdzie nie będą się nudzić. Jeśli dzieci będą się dobrze bawić, dorośli zyskają czas na odpoczynek. Więc gdzie można dobrze wypocząć z dziećmi nad Bałtykiem?

Obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe Holiday Park Resort

Takich miejsc jest całkiem sporo. Fantastyczny wypoczynek oferują ośrodki Holiday Park Resort. W nowoczesnych, komfortowych domkach kempingowych noclegi są prawdziwą przyjemnością. A atrakcji dla dzieci nad morzem w tych ośrodkach jest mnóstwo. Powstały one właśnie z myślą o rodzinnym wypoczynku z dziećmi. Domki ustawione są w czworoboki, pośrodku których znajdują się place zabaw wyposażone w zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, piaskownice i inne atrakcje. Dzięki takiemu usytuowaniu placu zabaw rodzice mogą spokojnie pić kawę na tarasie własnego domku i nie spuszczać dzieciaków z oka. Na terenie ośrodka są baseny, jest basen podgrzewany, baseniki dla dzieci, brodziki dla najmłodszych, wodne zjeżdżalnie.

Codziennie odbywają się animacje dla dzieci. Animatorzy dbają o bezpieczeństwo dzieciaków i oferują świetną zabawę, a rodzice mogą w tym czasie odpocząć i zrelaksować się. W dni pochmurne i deszczowe dzieci także nie będą się nudzić. W ośrodkach Holiday Park jest Małpi Gaj oraz salon gier i zabaw. Dużo tam dmuchanych zamków, można zagrać w cymbergaja, piłkarzyki, ping ponga czy wodną strzelankę. Na terenie ośrodków są bistra i kawiarnie, można zamówić przekąskę, deser, lody.

Lokalizacja

Obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe Holiday Park Resort znajdują się w kilku miejscowościach nad Bałykiem. Można wypoczywać w Mielnie-Unieściu, Ustroniu Morskim, Rowach, Kołobrzegu, Pobierowie i Niechorzu. To świetny sposób na spędzenie wakacji z dziećmi. Na terenie ośrodków jest darmowy parking, można przyjechać z psem. Atrakcji dla dorosłych również jest tam mnóstwo.

Wypoczynek na Półwyspie Helskim

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci oferują ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Bałtyckim? Praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można coś znaleźć. Jeśli decydujemy się na wypoczynek na Półwyspie Helskim, koniecznie trzeba z dziećmi odwiedzić fokarium w Helu. Fokarium otwarte jest codziennie, można wejść na karmienie fok, tylko należy pamiętać o tym, że liczba miejsc jest ograniczona. Obserwowanie karmionych fok to dla dzieci nie lada atrakcja.

Zobacz także  Opowiadanie dzieciom bajek z morałem

Kolejnym miejscem, oferującym atrakcje dla dzieci nad morzem jest Ocean Park we Władysławowie. Modele zwierząt naturalnej wielkości zauroczą maluchy, spacer wśród nich będzie ekscytujący. W Ocean Parku można nawet porozmawiać z wielorybem! Animowana postać wieloryba wyświetlana jest na wielkim ekranie, a w improwizowanym dialogu uczestniczyć może każdy. Kreatywne dzieciaki z pewnością nie przeoczą tej atrakcji dla dzieci nad morzem.

Tuż obok Władysławowa znajduje się niewielka miejscowość Smarzewo, a w niej atrakcja, która w ostatnim czasie stała się prawdziwym hitem. To labirynt w polu kukurydzy. Dzieciaki przecież uwielbiają zabawę w chowanego, więc taki labirynt to dla nich fantastyczna zabawa.

25 km na zachód od Władysławowa, w Redzie, odwiedzić można aquapark, największy na północy Polski. Atrakcji dla dzieci jest tam całe mnóstwo: różnorodne zjeżdżalnie, trampoliny, podwieszany tunel, siatka Spiderman’a. Dzieci od siedmiu lat mogą skorzystać ze zjeżdżalni Shark Slide. Zjazd przez prawdziwe akwarium, gdzie za przezroczystą ścianą obserwować można prawdziwe rekiny, to przeżycie niezapomniane.

Świetnym miejscem dla najmłodszych jest Zatoka Piratów. Basen ma głębokość 30 cm. Okręt piracki, armatki wodne, siedem małych zjeżdżalni – miejsce wymarzone dla młodszych dzieci.

Atrakcje Pomorza Środkowego i Zachodniego

Na środkowym wybrzeżu, w Kołobrzegu, istnieje Miasto Myszy. Mieszka tutaj około 500 myszek, muzeum ma kształt mysiej nory. Baśniowa sceneria połączona z walorami edukacyjnymi to niezwykłe atuty tego miejsca. Poszczególne korytarze prowadzą do odrębnych sal, wszystkie są pomysłowo zaaranżowane. To idealne miejsce, gdzie można spędzić deszczowy dzień nad morzem i świetnie się bawić.

W Rewalu koniecznie należy pójść z dziećmi do Parku Wieloryba. Modele zwierząt morskich, gadające papugi, poszukiwanie zaginionego skarbu to tylko niektóre atrakcje tego miejsca.

Atrakcji nad Morzem Bałtyckim nie brakuje, można zaplanować wakacje z dziećmi w sposób fascynujący i dla nich, i dla dorosłych.

Zobacz także  Wychowanie dla pokoju – manifest Alice Miller