Każdy, gdy staje się rodzicem, na początku czuje się zagubiony. Nowa rola, odpowiedzialność, brak wiedzy. To wszystko może przytłaczać. Chcemy być dobrymi rodzicami, więc szukamy wskazówek, jak podążać tą drogą i zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. W dzisiejszych czasach dostęp do wiedzy jest znacznie prostszy niż kiedyś. Nie musimy jechać do biblioteki i wertować milionów stron (choć oczywiście jeśli ktoś lubi to jak najbardziej można). Dzisiaj wystarczy włączyć Internet, wpisać interesującą nas frazę i gotowe.
Blogi parentingowe
Istnieje wiele blogów rodzicielskich czyli tzw. parentingowych, które oferują porady, wsparcie chcą pełnić funkcję informatora dla rodziców 6-latków i 7-latków. Blogi parentingowe mogą być świetnym źródłem informacji dla rodziców, którzy szukają wskazówek dotyczących kwestii rodzicielskich. Mogą być także miejscem, w którym rodzice mogą podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie rodzicielstwa. Są cennym źródłem informacji zarówno dla nowych, jak i doświadczonych rodziców, jednak musimy pamiętać, by wybierać mądrze. Nie wszystko, co jest napisane w Internecie jest prawdą. Musimy pamiętać, że swoją stronę może mieć tak naprawdę każdy. Nikt nie kontroluje, czy przekazane na niej informacje są rzetelne. Zanim wdrożymy w życie wskazówki, jakie tam znajdziemy, powinniśmy sprawdzić czy informacje są prawdziwe, z jakiego źródła pochodzą. Warto wybierać portale, gdzie rad udzielają specjaliści w swojej dziedzinie, a także śledzić rankingi. Dzięki temu unikniemy wpadek, a nasze rodzicielstwo będzie łatwiejsze.
![Ewa Pawłowska](https://madrzy-rodzice.pl/wp-content/uploads/2024/05/Ewa-Pawlowska.jpg)
Ewa Pawłowska, 25-letnia nauczycielka pracująca w prywatnym przedszkolu. Choć jeszcze nie ma własnych dzieci, jej pasja do pracy z najmłodszymi jest niezaprzeczalna. Popołudniami dzieli się swoją wiedzą jako nauczycielka angielskiego online, wprowadzając dzieci w fascynujący świat języka. Jako redaktor naszej strony, Ewa przynosi świeże spojrzenie na rodzicielstwo, inspirując rodziców do kreatywnego podejścia w wychowywaniu dzieci oraz do poszukiwania różnorodnych form rozwoju dla najmłodszych.