Wirus i inne drobne ustrojstwa

Trwająca już tak długo pandemia koronawirusa sprawia, że wirusowe tematy towarzyszą nam na co dzień. Tym razem nie będę jednak na nic narzekał, a nawet zamierzam chwalić – ale spokojnie, na pewno nie nasz rząd.

My, dorośli, czytamy artykuły, bieżące informacje, starając się wiedzieć, co się wokół nas dzieje. Dzieci też wiedzą, że sytuacja jest nadzwyczajna i warto im ją wyjaśniać. Gdy objaśniamy dzieciom świat, czują się pewniej i bezpieczniej. Trzeba jednak oczywiście to, co i jak mówimy, dostosować do ich możliwości poznawczych.

I tu z pomocą przychodzi książka, która trafiła w nasze ręce. Spodobała się i Beniowi (8 lat) i Fabianowi (11 lat), głównie za sprawą sucharów, których jest pełna. Z nieznanych powodów nasi chłopcy uwielbiają suche żarty. Ale nie tylko one stanowią o wartości tej książki. Wyjaśnia ona w ciekawy i zrozumiały sposób, czym są wirusy. bakterie, jak działają na nasz organizm, jak się przed nimi bronić, czym jest epidemia. Zabawnemu i mądremu tekstowi towarzyszą ładne i również zabawne ilustracje.

Dzieci dowiedzą się też, jak epidemia wpływa na gospodarkę, czym jest tarcza antykryzysowa. I co najważniejsze – że każda epidemia w pewnym momencie się kończy.

» Książkę możecie kupić tutaj «

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY