• Kategoria: Gotujemy
  • Data:

Fenomen zsiadłego mleka 

Wpis reklamowyNic tak nie smakuje w letnie dni jak młode ziemniaczki posypane koperkiem ze schłodzonym zsiadłym mlekiem. Ten fenomenalny napój często towarzyszył przy obiedzie naszym dziadkom oraz rodzicom. Podobnie jak kiedyś, tak i dziś zsiadłe mleko zawiera bakterie kwasu mlekowego, które wpływają korzystnie na pracę układu pokarmowego, zapobiegają biegunce i zaparciom oraz obniżają cholesterol we krwi.

Co więcej: zsiadłe mleko mogą pić osoby cierpiące na nietolerancje laktozy, ponieważ bakterie  kwasu mlekowego pomagają rozłożyć ten cukier mleczny, dzięki czemu produkt ten jest łatwiej trawiony. Ponadto w tym fermentowanym napoju kryję się cała gama witamin z grupy B (tiamina B1, ryboflawina B2, niacyna B3, kobalamina B12), które wspomagają pracę mózgu, serca, mięśni i regulują przemianę materii. 

W wakacyjne upalne dni nietrudno zapomnieć o ochronie naszej skóry, przez co mamy niemiłą pamiątkę z wakacji w postaci poparzenia słonecznego. Na ratunek przychodzi nam wtedy nabiał. Zsiadłe mleko stosowane zewnętrznie łagodzi podrażnienia skóry, wynikające z nadmiernej ekspozycji skóry na słońce.

Podczas odpoczynku pamiętajcie o programie „Mamy kota na punkcie mleka”. Zapraszamy do polubienia Fanpage – Mamy kota na punkcie mleka i obserwowania naszego kota Mieczysława  i Mlecznej Kity przez całe wakacje.

Mleczna kampania trwa przez cały rok 2020, dlatego organizatorzy liczą, że placówki oświatowe będa kontynuować udział w programie w nowym roku szkolnym. Warto we wrześniu zaktualizować ilość uczniów i aktywnie uczestniczyć w programie. W dalszym ciągu w ramach kampanii będzie pojawiać się szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. 

Jeśli nie jesteś jeszcze w programie, nie czekaj, dołącz!  Wystarczy wypełnić deklarację, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl i przesłać drogą elektroniczną na adres: promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” prowadzony jest przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka i sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY