• Kategoria: Czytamy
  • Data:

Kolejna podróż z Mazurskimi

Wpis reklamowyW maju polecaliśmy Wam książkę “Mazurscy w podróży”. Właśnie ukazała się jej druga część. My już ją czytaliśmy, więc możemy podzielić się z Wami wrażeniami.

Pierwszą część zrecenzowała Magda, więc dla urozmaicenia po część drugą sięgnąłem ja i, zachowując świeżość spojrzenia, ja podjąłem się napisania tekstu. A recenzję pierwszej części przygód rodziny Mazurskich autorstwa Magda możecie przeczytać tutaj:

„Mazurscy w podróży” – książka, która bawi i uczy

W drugiej części rodzina Mazurskich, czyli Jędrek, jego rodzice Mamina i Padre, kuzynka Marcela oraz Bunia, czyli babcia, wyruszają w wakacyjną podróż, by zobaczyć ocean. Po drodze zwiedzają ciekawe miejsca w Europie, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat geografii i historii odwiedzanych miejsc, mają przeróżne przygody, a przy tym, podobnie jak w części pierwszej, wplątują się w przedziwną aferę kryminalną.

Autorka, Agnieszka Stelmaszyk, z lekkością prowadzi czytelników przez wartką, ciekawą opowieść, wplatając w nią niejako mimochodem mnóstwo ciekawostek historycznych i geograficznych. Robi to, rzekłbym, brawurowo, tworząc pozycję z gatunku “bawiąc, uczy; ucząc, bawi”. Książkę uatrakcyjniają fotografie z prywatnego archiwum autorki oraz sympatyczne i zabawne ilustracje stworzone przez Annę Operkowską.

Uczciwie przyznam, że nie należę do fanów literatury dziecięco-młodzieżowej. Cóż, wolę poświęcić czas na czytanie dobrych powieści szpiegowskich albo na przykład podręczników teologii – takie skrzywienie. A mimo to – sam jestem tym zaskoczony – nie mogłem oderwać się lektury. A i dzieciom się podoba. Wniosek? Z pełnym przekonaniem polecam :)

Jeśli chcesz kupić książkę “Mazurscy w podróży – porwanie Prozepiny”, kliknij tutaj.

Mazurscy w podróży - porwanie Prozepiny

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY