• Kategoria: Polecamy
  • Data:

Dla wymagającej skóry dziecka

Mój młodszy syn, odkąd pamiętam, ma bardzo delikatną skórę, a – co za tym idzie – często była ona podrażniona. Wpis reklamowyWystarczy, że wyszło pierwsze słońce, a on już miał strupy na całym ciele, zaś jego buzia robiła się nienaturalnie czerwona. Mimo że Benio ma dziś siedem lat, nic się nie zmieniło i wciąż wymaga delikatnej pielęgnacji. Właśnie dlatego zgodziłam się przetestować kosmetyki dla dzieci z nowej na polskim rynku francuskiej marki Corine de Farme.Kosmetyki, które otrzymałam: szampon, płyn do kąpieli i krem, są przeznaczone dla dzieci od dnia narodzin. W składzie nie znajdziecie ani odrobiny parabenów, phenoxyethanolu, MIT/MCIT , PEG, CAPB, olejów mineralnych, barwników EDTA, BHT, BHA. Marka stawia na jak najbardziej naturalny skład, który jest najbezpieczniejszy dla skóry dziecka. Biorąc pod uwagę ilość szkodliwej chemii, jaka nas obecnie otacza, uważam, że to istotna informacja. Marka ogólnie stara się dbać o środowisko i w tym celu m.in. sama wytwarza opakowania z recyclingu.

Jak sprawdziły się same kosmetyki? Dostałam je w trudnym dla skóry syna okresie, czyli latem. W jego przypadku nie ma mowy o perfumowanych mydełkach i kremikach. Od zawsze używa kosmetyków dla noworodków i niemowlaków, bo są najdelikatniejsze. Czasem uległam prośbom i kupiłam mydełko tylko dlatego, że opakowanie było w ulubione postacie z bajki, niestety to szybko kończyło się problemami.

Regularne mycie głowy szamponem Corine de Farme sprawiło, że na głowie syna nie pojawiły się strupy, które latem miał zawsze, od słońca i chloru z basenu. Szampon delikatnie mył jego włosy, nie podrażniał skóry głowy, a ją nawilżał. Dla mnie na plus. Oczywiście nie ma też mowy o szczypaniu w oczy, co jest dla dziecka najważniejsze.

Kremu używał równolegle jako krem do buzi na dzień i balsam do całego ciała na noc, w połączeniu z myciem się płynem do kąpieli z tej samej serii. Efekt? Przez całe lato nie pojawił się problem przesuszonej i zaczerwienionej skóry. Nie było też brzydkich plam na buzi. Krem intensywnie nawilża i łagodzi podrażnienia np. te po opalaniu.

Skóra mojego syna cale lato była bez podrażnień, nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna. Jestem w pełni zadowolona. Główny zainteresowany także, bo nie musiał się zmagać ze szczypiącą buzią i swędzącą skórą.

Jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki będą bezpieczne dla twojego dziecka, w pełni naturalne, bez niepożądanych składników, to polecam sięgnąć i wypróbować Corine de Farme. Kosmetyki dostępne są w sklepach sieci Rossmann.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY