Sokole oko i Koncentracja – gry, które rozwijają spostrzegawczość i skupienie uwagi

Wpis reklamowy

Znacie Kapitana Naukę? Jeśli nie, to koniecznie musicie nadrobić. W szczególności, że w jego ofercie pojawiły się kolejne super zestawy kreatywne: Koncentracja i Sokole oko. Oba kierowane są do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Mieliśmy okazję przetestować oba i dziś dzielimy się z wami wrażeniami. W roli testerów wystąpili Benio i Fabian.

Koncentracja

W skład zestawu „Koncentracja” wchodzą: książeczka z zadaniami, dwustronne karty z zadaniami i dołączony do nich flamaster suchościeralny. Wszystkie zadania mają na celu ćwiczenie koncentracji i uwagi u dziecka. W czasie wypełniania zadań musi ono bowiem skupić się i wyciszyć. Badania dowodzą, że współczesne dzieci mają coraz większy problem z koncentracją i samodyscypliną, odpowiada za to przebodźcowanie. Nasze dzieci właściwie od urodzenia są narażone na działanie bodźców zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, żeby ćwiczyć umiejętność skupiania uwagi. Zestaw od Kapitana Nauki bardzo w tym pomaga.

Mój siedmiolatek chętnie przystąpił do wypełniania zadań. W szczególności spodobały mu się te na kartach. Przy jednych zatrzymywał się dłużej niż przy innych, gdyż ich poziom trudności jest różny. Dzięki temu zadania nie są monotonne, a trening skupienia nie jest nudny.

Mój syn od września idzie do pierwszej klasy i jestem przekonana, że trening samokontroli i skupienia, jaki sam sobie organizuje, na pewno mu się przyda. Ważne jest to, że pomimo charakteru edukacyjnego dzieci dostrzegają w tym dobrą zabawę i same chętnie sięgają po „Koncentrację”.

Sokole oko

„Sokole oko”, tak samo jak „Koncentracja”, składa się z książeczki i kart suchościeralnych. Dzięki temu zestawowi dziecko uwrażliwia narząd wzroku, co zaowocuje przy nauce czytania i pisania, gdyż szybciej dostrzeże różnice między podobnymi literami: b i d, p i g. Pamięć wzrokowa niewątpliwie przyda się przy nauce. Wpłynie na szybsze zapamiętywanie ważnych informacji i wyłapywanie tego co istotne.

Ten zestaw jest świetnym przygotowaniem dziecka do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie, ale sprawdzi się także, gdy dziecko już odbywa naukę szkolną. Po „Sokole oko” sięgnął również mój dziesięciolatek, który ma problem z rozplanowaniem sobie nauki. Dzięki temu zestawowi ćwiczy organizację pracy i skupienie. Brzmi to wszystko bardzo poważnie, ale zapewniam, że i tu jest miejsce przede wszystkim na zabawę. Zadania są ciekawe i, tak samo jak w przypadku „Koncentracji,” mają różny poziom trudności.

Dodatkowo we wstępie do książeczki z zadaniami są rady dla rodziców, m.in jak ćwiczyć uwagę dziecka, jego pamięć i spostrzegawczość.

Dużym plusem są suchościeralne karty, mają tę przewagę nad książeczkami, że do zadań można wracać.

Niedługo Dzień Dziecka. Myślę, że zestawy „Koncentracja” i „Sokole oko” świetnie sprawdzą się jako prezent dla dziecka, bo pamiętajmy, że oba zestawy dostarczają przede wszystkim masę zabawy. Młody Młodszy zapytany, co mu się w tych zestawach najbardziej podoba, odpowiedział z całą powagą, że to, że może się czegoś nauczyć. Lepszej rekomendacji niż główny zainteresowany nie dam.

Dla wszystkich, którzy chcieliby nabyć zestawy dla swoich dzieci mamy rabat 25% na te i wszystkie inne zestawy od Kapitana Nauki. Wystarczy przy zamówieniu skorzystać z naszego kodu: rodzice.

UWAGA!

WYNIKI KONKURSU!

Zwycięzcami a naszym konkursie są:

Magdalena Knap której synek rozśmieszył nas do łez

Mój 5 latek każdego dnia zaskakuje BYSTROŚCIĄ 😎 ostatnio mi powiedział, że zapamiętuje w głowie wszystko małymi literkami, żeby mu się więcej zmieściło 😂 że ja na to nie wpadłam…

 

Ewelina Kurek , bo bardzo chciałabym umieć tak się w coś zaangażować, choć niekoniecznie w marudzenie ;)

W moim 5-letnim synu najbardziej zachwyca mnie zaangażowanie z jakim podchodzi do każdej sprawy. Czy to będzie zabawa samochodami, pisanie literek, zwiedzanie nowych miejsc, ćwiczenia logopedyczne czy marudzenie… on zawsze daje z siebie tyle, na ile go stać i robi to tak, jak najlepiej potrafi 😁

Wpis powstał we współpracy z Kapitanem Nauką
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY