Dzień Dziecka: książkowe propozycje prezentowe.

Niedługo Dzień Dziecka. W naszym domu obchodzi się go hucznie. Trochę sobie w ten sposób rekompensuję to, że w moim rodzinnym domu Dzień Dziecka nie był obchodzony. U nas Dzień Dziecka jest faktycznie cały dzień, a nie na zasadzie: dajemy prezent i koniec. Choć uważam, że w tym dniu najważniejsze jest postawienie dzieci na piedestale, to nie krytykuję prezentów. Prezenty są fajne, miłe i nie ma nic złego w tym, że dzieci na nie czekają. W związku z tym zrobiłam listę prezentową dla małych moli książkowych. 

Wszystkie zaprezentowane tytuły zostały przetestowane na żywych organizmach w wieku od 6 do 10 lat.

Trudno mi było jakoś skatalogować polecane pozycje wiekowo, bo niektóre z tych tytułów równie mocno spodobają się sześciolatkowi jak i czternastolatkowi. Za „książeczki dla młodszych dzieci” uznaję więc te, które są do wspólnego czytania z rodzicem, a te dla starszych, to te, które dziecko przeczyta sobie samo.

Książeczki dla młodszych dzieci

Megachłopiec i Wszechkarton

Dla maluchów idealna do wspólnego czytania, dla dzieci starszych do trenowania samodzielnego czytania.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP<

Kot Kocisław i jego ludzie

Urzekająca, zabawna historyjka dla najmłodszych. Tak jak w przypadku „Wszechkartonu” nadaje się do wspólnego czytania, jak i samodzielnego.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP<

Seria książeczek od Pana Poety

„Kura co tyła na diecie”, „Kruk, co kracze pokrakanie”, „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”, „Kaczka, co przebrała miarkę”, „Paw co ogon miał z przyjaźni” – dawno nic mnie tak nie zachwyciło jak te tytuły. Gdy ktoś prosi o polecenie książki dla młodszych dzieci, to pierwsze, o czym myślę, to ta seria. Wierszyki rozbawiły do łez czterolatkę, sześciolatka, dziewięciolatka i trzydziestolatkę.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP “Kura, co tyła na diecie”<
>KUP “Kruk, co kracze pokrakanie”<
>KUP “Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”<
>KUP “Kaczka, co przebrała miarkę”<
>KUP “Paw, co ogon miał z przyjaźni”<

Książki dla starszych dzieci

Dogman

Absurdalny komiks o policjancie z głową psa. Czysta rozrywka. Humor, który doprowadza do łez. Obecnie dostępne są 4 z 6 części.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP TOM 1<
>KUP TOM 2<
>KUP TOM 3<
>KUP TOM 4<

Bob

Będę się upierać, że lepsza książka póki co nie istnieje. Żaden bestseller nie może się z nią równać. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce Twojego dziecka.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP<

Zew padliny

Seria komiksów o nieumarłym lesie ma w moim sercu szczególne miejsce, bo były to pierwsze pozycje, którą mój syn przeczytał z przyjemnością. Dało mi to nadzieję, że jeszcze polubi czytać. Właściwie to w tym miejscu polecam nie tylko tę serię, ale wszystko autorstwa Tomasza Samojlika i Adama Wajraka. Bez względuaan to, który tytuł wybierzecie, na pewno będzie dobry.

Szczegółowa recenzja znajduje się tutaj.

>KUP TOM 1<
>KUP TOM 2<
>KUP TOM 3<

Seria „Amulet”

Po tym, gdy już odkryliśmy, że Fabian wciągnie komiksy jednym tchem, na święta dostał w prezencie komiksy z serii Amulet. Opowieść przygodowa opowiada o rodzeństwie, które musi uratować swoją mamę porwaną przez mackowatego potwora. Wciągająca od pierwszych stron, zapierająca dech w piersiach historia spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Mój syn, wszystkie cztery części przeczytał w jeden wieczór.

>KUP TOM 1<
>KUP TOM 2<
>KUP TOM 3<
>KUP TOM 4<

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY