A Ty masz swój Wszechkarton?

Jest jedna rzecz, której wyjątkowo mocno zazdroszczę dzieciom – wyobraźnia. Patrzę na synów: jak się bawią, wymyślają fabułę w swoich zabawach, nadają imiona ludzikom, tworzą im biografię i charaktery. Pamiętam, że sama też kiedyś tak potrafiłam. Dziś już nie potrafię. Tam, gdzie mój syn dostrzega miecz, kusze, karabin, mikrofon, wiosło, ja widzę tylko patyk. Tam, gdzie jest zamek, samochód, loch, rakieta, ja widzę karton. Nad tą wspaniałą, dziecięcą wyobraźnią pochylił się Paweł Krupski i napisał książeczkę dla dzieci „Megachłopiec i Wszechkarton”.

Książeczka to pięknie ilustrowane, rymowane opowiadanie o chłopcu, który znalazł karton. Karton od razu zostaje mianowany Wszechkartonem, który otrzymuje własne życie i wraz z chłopcem przemierza świat w poszukiwaniu przygód. Wszechkarton, jak sama jego nazwa wskazuje, jest wszechstronny i z każdą stroną zmienia się jego zastosowanie w zależności od tego czego właśnie oczekuje Megachłopiec.

Książeczka ma na celu rozwijać wyobraźnię u dzieci. Pokazuje, że nawet zwykły karton daje zabawę pełną przygód. Odnoszę jednak wrażenie, że dzieci to wiedzą, że to przede wszystkim nam, rodzicom, przyda się przypomnienie w tej kwestii. Dzieci natomiast odnajdą w tym przesympatycznym opowiadaniu siebie i swoje zabawy. Mój młodszy syn po przeczytaniu opowiadania zapragnął je kontynuować z własnym Wszechkartonem.

Książka sprawdzi się u najmłodszych dzieci. „Megachłopiec i Wszechkarton” ma predyspozycję, by zostać jedną z tych lektur, które wałkuje się co wieczór, a nawet kilka razy z rzędu. Dla starszych dzieci, które zaczynają samodzielne czytanie książeczka nada się do ćwiczeń. Opowiadanie nie zawiera trudnych słów, tekstu na stronie jest niewiele, a zatem dziecko nie zmęczy się próbą czytania.

Moja opinia to jedno, ale spytałam także mojego siedmiolatka, co on sądzi o tym opowiadaniu i czy poleciłby je innym dzieciom. Niech rekomendacją będzie to, że powiedział, ze jest super i zabiera do przedszkola, by inne dzieci też tę historię poznały, a później razem poszukają Wszechkartonu.

 

Książkę kupisz >TUTAJ<

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY