“Książkożercy” nauczą Twoje dziecko czytać

Jakiś czas temu Młody Młodszy spytał mnie, czy pomogę mu nauczyć się czytać. Zgodziłam się, jednak temat z jego strony nigdy nie wrócił, a zatem uznałam, że zrezygnował. Gdy do naszego domu trafiła seria książeczek „Książkożercy” od wydawnictwa Wilga, przeznaczona do nauki czytania, pomyślałam, że warto do tematu wrócić.

Ogromne było moje zdziwienie, gdy okazało się, że mój siedmiolatek czytać już umie. Jakim cudem nie wiedziałam, że moje dziecko nabyło tę ważną umiejętność? Nigdy nie sięgnął po żadną książeczkę z tych, które są w domu, bardzo możliwe, że próbował, ale okazały się dla niego zbyt trudne. Zbyt długie, ze zbyt małymi literami, za skomplikowaną fabułą, za trudnymi słowami i zbyt małą ilością obrazków.

Seria „Ksiażkożercy” pozbawiona jest tych wad. Na chwilę obecną w skład serii wchodzą trzy książeczki: „Super Marian nad jeziorem”, „Akcja Jogi” i „Bomberka”. W planach jednak są już kolejne tytuły i my je na pewno nabędziemy.

Książeczki mają trzy poziomy trudności: A,B i C.

Poziom A ma jak najprostsze słowa, po jednym zdaniu na każdej stronie z przewagą zdań pojedynczych. Kierowana jest do dzieci, które podejmują pierwsze próby czytania.

Poziom B rozszerzony jest o słowniczek trudnych wyrazów, przy czym trudne wyrazy to np. lupa albo wyzwanie. Zwiększa się także ilość zdań na stronie, w tym wielokrotnie złożonych.

Poziom C wprowadza słowa trudne ortograficznie oraz użycie wszystkich wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi. W przeciwieństwie do wcześniejszych poziomów książka podzielona jest na rozdziały.

Każda książeczka bez względu na poziom trudności ma piękne ilustracje pomagające zrozumieć fabułę. Dodatkowo na ostatniej stronie znajdują się pytania do tekstu, które mają sprawdzić, czy dziecko nie tylko przeczytało, ale także zrozumiało tekst.

Książkożerców poleca przede wszystkim mój syn. Mieliśmy dodatkowy komplet, który podarował koleżance na urodziny, osobistym podzielił się ze swoim przyjacielem, bo jak stwierdził „przyjaciel też musi nauczyć się czytać”. Lepszej rekomendacji niż osoba, do której książeczki są kierowane, nie dam.

Książkożerców kupicie TUTAJ

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY