• Kategoria: Polecamy
  • Data:

Najlepsze kalendarze adwentowe dla dzieci

Grudzień, a wraz z nim ukochany przez większość ludzi okres świąteczny, zbliża się wielkimi krokami. Sama uwielbiam ten czas i w żaden sposób nie przeszkadza mi, że w tym roku co niektórzy zaczęli świętować już w listopadzie. Ten prawdziwie magiczny okres to jednak grudzień.

W naszym domu grudzień zaczynamy „kalendarzem adwentowym”. Nazwa jest tu oczywiście umowna, bo adwent nie trwa od 1 do 24 grudnia, ale co z tego? To niecierpliwe odliczanie do Wigilii Bożego Narodzenia wprawia nas w radosny nastrój świąteczny i to najważniejsze.

Podziwiam ludzi, którzy robią kalendarze adwentowe sami, ale ja jestem leniwą bułą i co roku kalendarze swoim dzieciom kupuję. Znudziły mi się jednak coroczne czekoladki, dlatego postanowiłam poszukać czegoś ciekawszego. Udało mi się znaleźć całą masę fantastycznych kalendarzy dla dzieci. Uznałam, że nie ma co zachowywać tej wiedzy tylko dla siebie. Wybrałam te, które uznałam za najciekawsze, a z nich zrobiłam zestawienie specjalnie dla Was.

Dla tych, którzy tak jak ja nie mają czasu i chęci na tworzenie kalendarza adwentowego, mam dziś propozycje kalendarzy dla naszych dzieci.

1. Psi Patrol

Po dyskusji na fanpage’u wiem już, że Psi Patrol to wciąż ulubiona bajka wśród przedszkolaków. Młody Młodszy także jest wielkim fanem dzielnych piesków, zatem tego kalendarza nie mogło tu zabraknąć. W kalendarzu znajdziemy figurki i akcesoria z bajki.

2. Kreatywny kalendarz

W tym kalendarzu w każdym okienku zamiast słodyczy lub zabawki, znajdziemy instrukcję wykonania ozdób świątecznych. Świetny pomysł na wspólne przygotowywanie się do świąt.

3. Hot Wheels

Świetny kalendarz zarówno dla przedszkolaka jak i starszego dziecka. Nie znam żadnego chłopca, który nie lubiłby resoraków Hot Wheels. W tym zestawie znajdziemy 8 specjalnie dekorowanych autek i 16 akcesoriów!

4. Figurki „Świat elfów”

Fantastyczny kalendarz z figurkami od Schlaich. Zestaw wybrany przeze mnie zawiera baśniowe figurki ze świata elfów. Nie ma szans, by jakakolwiek dziewczynka się nie ucieszyła. Dodatkowo w kalendarzu znajdują się dwie ekskluzywne figurki. Sama chętnie bym się pobawiła.

5. Hatchimals

Słodziutkie zwierzątka znane z tego, że wykluwają się z jajek, tym razem wyskakują z kalendarzowych okienek. Zestaw zawiera unikalne figurki świąteczne niedostępne nigdzie indziej, gniazdka dla zwierzątek, naklejki i wiele innych. Najsłodszy kalendarz, jaki widziałam. Jeśli wasze dziecko jest fanem Hatchimals, to nie ma się nad czym zastanawiać.

6. Lego City

Zabawka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Z tego kalendarza ucieszy się każde dziecko. Zestaw zawiera mini figurki, w tym Świętego Mikołaja i psa husky, a także udko kurczaka, dwa klocki przedstawiające lód, dwie babeczki i cztery ciastka oraz pojazdy. Nie wiem jak Was, ale mnie udko kurczaka przekonuje.

 

Wpis zawiera linki afiliacyjne
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY