• Kategoria: Polecamy
  • Data:

Jaka jest historia Twojej lalki?

Bardzo dobrze pamiętam swoją lalkę z dzieciństwa. Miała brązowe włosy, pomarańczową sukienkę i białe buciki. Dałam jej na imię Martynka. Jak na tamte czasy była to przepiękna lalka. Nie mam pojęcia, jakim cudem moja mama taką znalazła. Miałam dla Martynki wózek spacerowy. Zabierałam ją na spacery z jednego pokoju do drugiego, rozkładałam na podłodze kocyk i udawałam, że jesteśmy na pikniku. 

Moją kolejną lalką, którą pamiętam wyjątkowo dobrze, była oryginalna lalka Barbie. Marzenie mnie sześcioletniej. Nie pamiętam, czy miała jakieś imię, ale za to pamiętam, że miała długie, kręcone, czarne włosy i różową szeleszczącą suknię balową.

Lalki w moim życiu to także przyjaźnie. W przedszkolu zaprzyjaźniłam się z chłopcem, który uwielbiał bawić się lalkami. Mieszkaliśmy po sąsiedzku, więc przychodził do mnie przez wiele lat, by razem ze mną bawić się lalkami. Niestety ponad 20 lat temu takie zainteresowania chłopca były wyśmiewane, więc traktowano go nieco jak dziwadło. Dla mnie jednak był najlepszym przyjacielem. 

Podobnie zresztą przyjaźnie zawiera dziś mój młodszy syn. W przedszkolu przyjaźni się z wieloma dziewczynkami, bo – jak sam mówi – “bawię się z nimi lalkami, a one ze mną autkami”. Na szczęście dziś już nikogo to nie dziwi i nikt nie wmawia mu, że chłopiec nie powinien się bawić lalką.

W dzisiejszych czasach od ilości zabawek boli głowa. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych i nowocześniejszych zabawek. W tym całym galimatiasie wciąż istnieją zabawki ponadczasowe: klocki, resoraki, lalki. Zabawki, których współczesność nie ma szans zabić. Możemy je ulepszać, unowocześniać, ale ich podstawowa funkcja nigdy się nie zmieni.

Dla mnie dzieciństwo to m.in ulubiona maskotka, ukochane autko, ukochana lalka, kolorowe klocki. Zabawki, które nasze dzieci będą pamiętać za 20, 30 i 50 lat. Moja mama do dziś ma swojego misia z dzieciństwa, bez problemu opowie o lalce, którą ręcznie zrobiła dla niej jej babcia. 

Nie pamiętam swojej pierwszej komórki ani smartfona, ale pamiętam lalkę Martynkę. Dajmy naszym dzieciom ich historie. Niech zamkną swoje wspomnienia w ulubionych zabawkach, a po latach, może tak jak my teraz, będą patrzeć na swoje dzieci i wspominać gdy same się tak bawiły.

A jaka jest historia Twojej lalki?

Współczesnym dziewczynkom niewątpliwie spodobają najnowsze lalki z serii Natalia.

Bobas z mlecznymi ząbkami

Kupisz >TUTAJ<

Lalka chodząca

Kupisz >TUTAJ<

Mądra przyjaciółka

Kupisz >TUTAJ<

Słodka kuchareczka

Kupisz >TUTAJ<

 

Wpis powstał we współpracy z Artyk
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY