Dorastanie może być proste

Dorastanie dzieci, moment, w którym wejdą w okres dojrzewania i staną się nastolatkami przeraża rodziców. Boimy się ich buntu, konfliktu pokoleń, że nie poradzimy sobie z wychowaniem młodego człowieka wchodzącego w dorosłość. W poradzeniu sobie z tym pomoże nam książka „Dorastanie, jakie to proste!”.

Na rynku jest wiele poradników dla rodziców nastolatków, czy ten się czymś wyróżnia? Przede wszystkim tym, że jest to poradnik jednocześnie dla rodziców i dziecka. Dzięki temu dostajemy tę samą wiedzę, przechodzimy przez dorastanie wspólnie, w tym samym tempie. Dodatkowo książka jest kolorowa, ma fajne, czytelne grafiki przez co czyta się ją szybko i przyjemnie.

To co przede wszystkim mnie ujęło, to przedstawienie dojrzewania jako procesu zachodzącego w mózgu. Do tej pory nikt mi tego w ten sposób nie przedstawił, a jest to wiedza istotna. Mając ją łatwiej nam zrozumieć nasze dorastające dziecko, jego zachowania, nagłą nieporadność, emocje i zmiany nastrojów. Dzięki temu znajdziemy w sobie więcej wyrozumiałości.

Książka przeprowadza nas przez takie tematy jak: dorastanie, zdrowie psychiczne, rodzina , przyjaciele, relacje, samorealizacja, a także seks i seksualność, a nawet media społecznościowe.

Tematy seksualności i seksu podane są w sposób przystępny. Rozdział o dojrzewaniu podzielony jest na dwie części: chłopcy i dziewczynki. Jako mama dwóch chłopców z uwagą przeczytałam rozdział o ich dorastaniu. Znajdziemy także ilustracje graficzne pokazujące zmiany jakie zachodzą w ciele w okresie dorastania. Autor poświecił uwagę także tematowi samobadania piersi i jąder. Rodzice za to mogą dowiedzieć się jak rozpocząć rozmowy o seksie ze swoimi nastolatkami.

Co uważam za ważne, książką jest neutralna. Nie narzuca żadnych poglądów. Nie mówi, że coś jest dobre albo złe, a tyle, że po prostu jest. Przekazuje konkretną wiedzę bez narzucania zdania i moralności autora. Całość jest napisana tak by oswoić dorastające dziecko i ich rodziców ze zmianami, które nadejdą.

Mam w domu dziewięciolatka i uważam, że w dobrym momencie ten poradnik do nas trafił. Moment dorastania przychodzi znienacka, u jednego może to być 12 lat u innego 14. Jako rodzice powinniśmy być o krok do przodu przed naszymi dziećmi. Jeśli szukasz konkretnej wiedzy na temat dojrzewania to ta książka jest dla Ciebie.

“Dorastanie, jakie to proste!” możesz kupić >TUTAJ<

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY