Montessori jest super i może być w Twoim domu

Wychowanie w nurcie Montessori jest coraz bardziej popularne i wcale się nie dziwię. Sama miałam okazję przekonać się o jego wpływie na wychowanie i naukę mojego dziecka.

Najcudowniej by było gdyby wszystkie szkoły i przedszkola praktykowały Montessori. O ile w przedszkolach jeszcze jakoś da radę wprowadzić ten nurt choć w części, o tyle w szkołach nie ma na to szans. Siedzenie po 45 minut w ławkach i krótka przerwa wciąż towarzyszy naszym dzieciom.

Istnieją prywatne szkoły Montessori, ale nie okłamujmy się, niewielu na nie stać. Na szczęście można samemu stworzyć dziecku montessorski dom. Pomoże w tym niewątpliwie książka „Montessori dla każdego. Samodzielnie odkryj świat”.

Ta pozycja świetnie sprawdzi się u wszystkich, którzy są już wprawieni w tworzeniu materiałów Montessori dla swoich dzieci, ale także dla tych, którzy chcą dopiero zacząć swoja przygodę z tym nurtem w wychowaniu.

 Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Tak twierdzi wydawca i ja się z nim całkowicie zgadzam. Zadania są napisane tak, że dziecko w zależności od wieku zdobędzie nowe umiejętności. Np. trzylatek nauczy się poprawnie trzymać nożyczki, ale już siedmiolatek będzie trenował cięcie wzdłuż linii.

Montessori dla każdego to przede wszystkim świetna zabawa, dla dzieci i rodziców. Przetestowałam ją na moim sześcioletnim synu.To jedna z najfajniejszych książek z zadaniami jakie widziałam, wciągająca dziecko na długie godziny. Część zadań nie kończy się na książeczce, a ma swój ciąg dalszy w naszym otoczeniu i to jest właśnie sedno Montessori.

Osobiście zakochałam się w ślicznych, czarno – białych ilustracjach, są śliczne. Najśliczniejsze są jednak wtedy, gdy nasze dziecko postanowi je pokolorować.

Dzieci rodziców, którzy nie poślą ich do prywatnej szkoły, ani przedszkola Montessori, raczej nie mają szans rozwijać się i uczyć w proponowany rzez Marię Montessori sposób, dlatego warto stworzyć takie warunki we własnym domu. Wiem to po moich dzieciach. Starszy syn miał problemy z językiem angielskim dopóki nie trafił do szkoły językowej, która niewiele miała wspólnego z nudnym siedzeniem w ławkach za to pozwalała dzieciom na samodzielną naukę i poznawanie świata. To samo tyczy się mojego młodszego syna, który najlepiej uczy się, gdy dostaje wolna rękę.

Książka „Montessori dla każdego” ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK i można ją kupić TUTAJ

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY