• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Sprzątanie przy dzieciach, czyli bezpieczne środki czystości

Chemiczne środki czystości mogą stanowić zagrożenie dla najmłodszych. Powinniśmy trzymać je w zamknięciu i lepiej nie stosować w miejscach, w których przebywają dzieci. Sprawdź jakie środki czystości są bezpieczne.

Podczas sprzątania przy dzieciach powinniśmy być bardzo ostrożni. Niektóre środki czystości mogą być szkodliwe i niebezpieczne dla najmłodszych. Wiele detergentów może wpływać na zdrowie dziecka. Zrezygnujmy w tym czasie z chemicznych i mocnych preparatów do czyszczenia. Lepiej będzie postawić na ekologiczne i naturalne środki czystości, które nie będą powodowały alergii czy zatruć. Warto o tym pamiętać zanim przystąpimy do sprzątania.

Szkodliwe związki chemiczne znajdują się płynach do prania, preparatach do zmywania czy w innych środkach czystości, których często używamy podczas regularnego sprzątania mieszkania. Pamiętajmy jednak, że jeśli w domu przebywa dziecko powinniśmy przestać ich używać. Wszelkie detergenty i preparaty należy przechowywać w wysoko umiejscowionych szafkach, do których dzieci nie będą miały dostępu. Możesz zadbać również o specjalne zabezpieczenia na nakrętki, by dziecko nie było w stanie odkręcić butelki.

Ekologiczne środki czystości

Do czyszczenia przedmiotów codziennego użytku lepiej używać ekologicznych środków, które nie będą szkodliwie wpływały na zdrowie dziecka. W sklepach możemy znaleźć produkty, które posiadają znacznie mniej związków chemicznych. Są one specjalnie oznaczone (europejski znak ekologiczny). Warto zwrócić na to uwagę jeśli chcemy kupować gotowe preparaty służące do sprzątania. Najlepiej wybierać produkty, które zostały stworzone w całości z roślin naturalnych. Mamy pewność, że bezpośredni kontakt z nimi nie stanowi żadnego zagrożenia dla dziecka.

Domowe środki czystości

Jednym ze sposobów, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech jest sprzątanie samodzielnie przygotowanymi środkami czystości. W ten sposób możemy być pewni, że na przedmiotach nie zostaną żadne szkodliwe substancje.

Możemy do tego wykorzystać sodę czy ocet. To uniwersalne środki, które przydają się nie tylko podczas gotowania, ale również do czyszczenia niektórych powierzchni. Ocet jest w stanie usunąć tłuszcz, pleśń czy kamień. Podobnie soda oczyszczona, która świetnie sprawdza się podczas czyszczenia wielu powierzchni i neutralizuje nieprzyjemny zapach.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest cytryna, która posiada właściwości dezynfekujące. Świetnie radzi sobie także z kamiennym osadem. Poza tym to środek antybakteryjny. Kwasek cytrynowy możemy używać podczas zmywania czy czyszczenia zabrudzonych powierzchni.

Środki piorące również mogą okazać się zbyt mocne. Może dochodzić do alergii czy podrażnień skóry. W takim przypadku dobrze je zastąpić bardziej naturalnymi produktami. Jednym z ciekawszych rozwiązań są specjalne orzechy piorące, które posiadają właściwości odtłuszczające i dobrze radzą sobie z zabrudzeniami na ubraniach. Oprócz tego można użyć ich również do czyszczenia szafek, podłóg czy różnych sprzętów.

Więcej informacji
Firma General Fresh dostępna jest pod adresem http://generalfresh.pl/ – różnego rodzaju środki czystości.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY