• Kategoria: Polecamy
  • Data:

Uprowadzona Księżniczka – recenzja i konkurs

Niedawno chwaliliśmy się, że odwiedzili nas niecodzienni goście – Księżniczka i Chomik. Nawet admin, na ogół wyobcowany dzikus, zrobił sobie zdjęcie z Księżniczką. Nasi goście przywieźli nam zaproszenia do kina. A my mamy też zaproszenia dla Was…

Księżniczka z nami rozmawiała, za to Chomik przez całą wizytę nie odezwał się ani słowem. Kto pójdzie do kina na film “Uprowadzona księżniczka”, zorientuje się – dlaczego.

Domowa fotografia z Księżniczką, Chomikiem, a przy okazji z naszą chrześniaczką i bliźniaczką Pani Adminowej
Domowa fotografia z Księżniczką, Chomikiem, a przy okazji z naszą chrześniaczką i bliźniaczką Pani Adminowej

Do kina Młodszy Młodszy zaprosił swoją przedszkolną dziewczynę. Tu dodam, że Benio jest stały w uczuciach, to już drugie wspólne wyjście do kina z tą dziewczynką. Młodszy Starszy początkowo nie chciał iść, ale ostatecznie, chyba pozostając pod wrażeniem Chomika, postanowił, że jednak chce zobaczyć ten film. Z kolei nasza chrześniaczka tak zakochała się w Chomiku, że podczas pokazu nie chciała dopuścić do niego innych dzieci.

Uprowadzona Księżniczka to animowana komedia przygodowa dla dzieci przygotowana przez ukraińskich twórców ze studia Animagrad. Nawiązują oni nieco konwencją do “Zaplątanych” i “Meridy Walecznej”, ale prawdziwą inspiracją był poemat Puszkina “Rusłan i Ludmiła”.

Remik, choć jest skromnym wędrowcem i aktorem, marzy o zostaniu rycerzem. Miłka to księżniczka, która uciekła z domu. Gdy się spotkali, oczywistym stało się, że są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika. Wierzy on, że księżniczka pomoże mu w magicznym rytuale mającym zapewnić czarownikowi nieśmiertelność. Porywa więc Miłkę. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.

Bajka, choć nawet estetyką kojarzy się z produkcjami Disneya, odbiega od nich. Pojawiają się postaci, które czynią ją bogatszą i ciekawszą. No, ale nie będę zdradzał za dużo. Mogę za to ujawnić, że dzieciom się podobało. A Benio został po tej “randce” zaproszony do swej dziewczyny na imieniny… :)

My zaś mamy dla Was KONKURS. Żeby wziąć w nim udział wystarczy w komentarzu tu lub pod postem na Facebooku odpowiedzieć na jedno pytanie: Dlaczego fajnie być księżniczką? Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi zaproszeniami do Cinema City na pokaz filmu “Uprowadzona księżniczka”. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 26 czerwca, do godziny 18.30. Wyniki ogłosimy jeszcze tego samego dnia.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY