• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Robotyka i Programowanie Dla Dzieci i Młodzieży – Reportaż z ROBOMATICON 2018!

Około 300 robotów z Polski i ze świata, ponad 6.000 widzów i 13 konkurencji to tylko mała część atrakcji, które miały miejsce na Międzynarodowym Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon 2018. Robomaticon to turniej robotów mobilnych organizowany co roku na Politechnice Warszawskiej.

Firmy współpracujące z Robomaticonem zorganizowały małe targi technologiczne, na których można było zapoznać się z ich działalnością oraz zobaczyć roboty pracujące na co dzień w przemyśle. Ponadto dla dzieci i młodzieży, została przygotowana seria warsztatów z Programowania i Sieci Komputerowych, czyli z zakresu  IT. Warsztaty zostały przeprowadzone przez HorsITway – Akademię IT Dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.

Poniżej wywiad z Akademią IT – HorsITway, który został przeprowadzony na wydarzeniu Robomaticon 2018:

[video_embed][/video_embed]

Podczas warsztatów młodsze dzieci programowały elektroniczne płytki edukacyjne, wykorzystując prostą logikę i instrukcje warunkowe. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, jak działa internet od strony technologicznej. Natomiast dzieci starsze i młodzież miały okazję zaprogramować własną książkę adresową w języku Java.

Poniżej materiał z warsztatów:

[video_embed][/video_embed]

Coroczny turniej robotów mobilnych Robomaticon, propaguje wśród dzieci i młodzieży naukę programowania i robotykę, a Akademia IT – HorsITway pomaga w realizacji tego celu organizując co roku podczas tego wydarzenia warsztaty programistyczne i prowadząc na co dzień Kursy Programowania Dla Dzieci i Młodzieży.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY