• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Jaki materac wybrać do dziecięcej sypialni?

Urządzanie dziecięcej sypialni z całą pewnością jest nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica. Chodzi przecież w dużej mierze o zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa oraz prywatnej strefy komfortu, w której od najmłodszych lat będzie mogło ono zarówno się bawić, jak i rozwijać kolejne umiejętności. Warto tak zaplanować przestrzeń, aby w dziecięcej sypialni znalazło się miejsce na wszystkie najbardziej potrzebne mebelki, a także na kącik zabaw.

Najnowsze trendy w urządzaniu dziecięcej sypialni

Dziecięce sypialnie, podobnie jak i inne przestrzenie w nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz częściej zaczyna cechować minimalizm, jednak w nieco odmiennej wersji. Dotyczy się on głównie estetyki wybieranej aranżacji, a nie kwestii ilości ozdób i bibelotów. Ciężko byłoby bowiem wyobrazić sobie dziecięcy pokój pozbawiony zabawek, który wówczas bardziej przypominałby salę szpitalną. Jednym z ciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku produktów dziecięcych w ostatnim czasie są mebelki, które rosną razem z dzieckiem. Najczęściej można spotkać rosnące łóżeczka.

Łóżeczko dziecięce – wygoda i estetyka

Przy aranżacji pokoju dziecięcego należy w pewnym względzie kierować się estetyką, jednak prymat pierwszeństwa powinno dzierżyć bezpieczeństwo i wygoda malucha. Największe znaczenie ma to przy wyborze odpowiedniego łóżeczka dla dziecko. Powinno być ono dobrze dopasowane do wieku malca, tak aby zapewniało mu spokojny i bezpieczny sen. Kluczową rolę w tym względzie odgrywa również wybór najlepszego materaca dziecięcego.

Materac dla dziecka – który model będzie najlepszy

Wybór odpowiedniego materaca do dziecięcego łóżeczka powinien być kwestią indywidualną zależną od potrzeb i preferencji malucha. W większości przypadków sprawdzą się najpopularniejsze modele materaców piankowych lub sprężynowych. Jeżeli jednak, u dziecka lekarz ortopeda stwierdzi pierwsze oznaki wad postawy, wówczas warto zastanowić się nad zakupem specjalnego materaca ortopedycznego zapewniającego prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Podobnie jest w przypadku małych alergików, którzy również cechują się specjalnymi potrzebami w zakresie doboru odpowiedniego materaca do łóżeczka. Niektóre materace dziecięce posiadają powłokę antyalergiczną, która zapobiega gromadzeniu się na ich powierzchni kurzu oraz roztoczy.

Materac dziecięcy – gdzie można go kupić?

Większość sklepów prowadzących sprzedaż łóżeczek dla dzieci ma w swojej ofercie również materace. Jednak nie zawsze można w nich znaleźć specjalistyczne modele. Warto czasem przeglądnąć ofertę sklepów specjalizujących się w sprzedaży materacy – wszystko po to, aby zapewnić maluchowi maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Wybierając materac dziecięcy jest jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, a mianowicie jego grubość. W zasadzie, im grubszy materacyk, tym dziecku będzie wygodniej na nim spać. W przypadku najmłodszych dzieci, dobrze jest zainwestować także w specjalną nieprzemakalną nakładkę na materac, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed przesiąknięciem.

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY