• Kategoria: Żyjemy
  • Data:

Zmieniamy się dla Was, ale i dla nas

Nad tą zmianą myśleliśmy już od pewnego czasu. W jakimś stopniu następowała sama z siebie, ale też dużo o niej rozmawialiśmy. Zmiana logo to drobnostka – stoi za nią zmiana naszego pomysłu na Mądrych Rodziców.

Gdy strona Mądrzy Rodzice powstawała, miała być po prostu stroną czysto edukacyjną i poradnicza. Stopniowo stawała się coraz większym serwisem internetowym. Rośliśmy – strona www, strona na Facebooku, wokół której gromadziła się wielka społeczność, Twitter, Instagram…  Wciąż coś się zmieniało.

Początkowo robiłem to sam, był czas, że pojawiał się ktoś, kto robił to ze mną, potem znów pracowałem sam. Nawet po ślubie długo pracowałem w konwencji teatru jednego aktora. Od pewnego czasu coraz więcej przy stronie pracuje moja Żona, a na stronie zaczęły pojawiać się też nasze dzieci.

Odbyliśmy tyle rozmów, że straciłem rachubę, ile ich było. Dyskutowaliśmy o tym, czego chcemy my, czego możesz chcieć Ty, nasz czytelnik bądź czytelniczka. W niektórych rozmowach uczestniczyły też nasze dzieci. Uważaliśmy bowiem i uważamy nadal, że ich obecność tutaj powinna być ich decyzją. Aż dotarło do nas coraz bardziej stajemy się blogiem, a nie – portalem, czy serwisem internetowym.

Jak rozumiem różnicę między jednym a drugim? Blog jest – jak sądzę – czymś bardziej osobistym, zaś serwis – bezosobowym. Za blogiem z definicji stoi konkretny człowiek, czy – jak to się w tematyce rodzicielskiej częściej zdarza – konkretna rodzina i to do jej doświadczeń odwołuje się większość tekstów. Portal czy serwis to przeciwieństwo – tu autorzy nie są tak istotni i widoczni.

My spróbujemy iść własną drogą, łącząc cechy bloga i portalu. Mamy nadzieję, że ten eksperyment się uda. Z jednej strony chcemy nadal publikować teksty typowo informacyjne czy poradnikowe, z drugiej – pokazywać Ci nasze życie.

Chcemy aktywnie wykorzystywać różne kanały komunikacji – stronę www, Facebooka, Twittera, Instagrama; teksty, zdjęcia, filmiki video, transmisje na żywo (instastories, live fb, itd.).

Skoro zaś jest Mądrzy Rodzice stają się coraz bardziej powiązani z nami i naszym życiem, to zdecydowaliśmy się również na zmianę logo. Jak widzicie, nie rezygnujemy z naszych dość luźno naszkicowanych serduszek, bo uważamy, że miłość oraz poczucie swobody są bardzo ważne. Serduszka są jednak cztery – tyle, ile nas jest w rodzinie (nie licząc psa i kotów). Ustawiliśmy je tak, by podkreślić przy okazji, iż rolą rodziców jest chronić swoje dzieci.

Mamy nadzieję, że zmiany, które wprowadzamy, przypadną Wam do gustu. A jeśli chcecie poznać całą naszą rodzinkę, to zapraszamy do zakładki O NAS :)

Blogostrona / Facebook / [icon size=”” icon=”icon-twitter” display=”true” ][/icon] Twitter / [icon size=”” icon=”icon-photography-camera” display=”true” ][/icon] Instagram

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY