• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Atrakcje dla dzieci nad polskim morzem – gdzie warto się wybrać?

Wypad z dzieckiem nad Bałtyk nie musi wiązać się z godzinami leżenia na plaży. Możesz spędzić wakacje aktywnie. Zobacz co warto odwiedzić, oto przegląd top 10 atrakcji dla dzieci nad polskim morzem.

Międzyzdroje- miejscowość pełna atrakcji dla dzieci

Międzyzdroje to niewielka miejscowość, którą nie bez powodu co roku odwiedzają tłumy turystów. Główną atrakcją jest tam Woliński Park Narodowy, gdzie podziwiać można sarny, rysie, a nawet foki. W zamkniętym rezerwacie znajdują się także żubry.  Niesamowita flora to jednak nie jedyna atrakcja. Stałym punktem odwiedzin jest również Muzeum Figur Wojskowych oraz kino 5D. Zwolennikom spacerów spodoba się z pewnością ciągnące się w głąb morza molo oraz długa promenada. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszy się tam również Aleja Gwiazd, czyli chodnik stworzony  z odbić dłoni polskich sław. Maluchy biegają tam w poszukiwaniu odcisku podobnego do ich rączek. Obok znajduję się również rozbudowany plac zabaw.

Miejsca ciekawe dla dzieci w zachodniej części pomorza

Niedaleko Międzyzdrojów można odkryć wiele równie pięknych, ale spokojniejszych miejscowości. Znajdują się one także na zachodniej części wybrzeża. Z ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi słynie głównie Rewal i Niechorze.

Park Wieloryba w Rewalu

Park Wieloryba w Rewalu to największa atrakcja o tematyce morskiej w danym regionie. Główną atrakcję stanowi ok 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach. To jedyna okazja do odkrycia stworzeń, które dzieci zobaczyć mogą jedynie w przyrodniczych programach telewizyjnych czy książkach. W parku stoi nawet największy okaz płetwal błękitny o długości 35 metrów. Oprócz wymienionych eksponatów zainteresowaniem dzieci cieszy się również osada piracka, gdzie w wir zabawy porwie Statek Piracki i Wyspa Skarbów. Park Wieloryba słynie również z możliwości relaksu. Rodzice mogą zatem skorzystać z chwili wytchnienia kładąc się na hamakach czy leżakach i popijając napoje prosto z Tawerny Pirata.

Niechorze dla dzieci

Kierując się z Rewala w kierunku Niechorza można skorzystać z Alei Róż i Zakochanych. Deptak łączy te dwie nadmorskie miejscowości i jest świetną trasa na spokojny spacer z wózkiem. Wijąca się wzdłuż wybrzeża alejka zachwyca 148 odmianami róż oraz rozmaitością egzotycznych krzewów. Na trasie podziwiać można także rzeźby. Dla rodzin w większymi pociechami polecany jest Park Miniatur Latarni Morskich. Warto obejrzeć modele latarni, zaznajomić się z ich różnorodnością, a następnie wybrać się na zobaczenie Latarni Morskiej w Niechorzu na żywo. Dzieci z pewnością zachwycą się również możliwością wejścia na latarnie i podziwiania krajobrazów z wysokości.

Wakacje z dzieckiem w Trójmieście

Trójmiasto proponuje przede wszystkim edukujące atrakcje dla dzieci. Dla pasjonatów morskiej tematyki ciekawym wyborem będzie Akwarium Gdyńskie. Ciekawe świata i jego tajników pociechy zainteresuje także Centrum Nauki Eksperyment w Gdańsku. W tym miejscu dzieci będą mogły poprzez zabawę zgłębić tajniki ludzkiego ciała oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznać biologię i fizykę. Starszym pociechom z pewnością spodoba się również Trójmiejska Hala Wspinaczkowa „Elewator”.

Rodzinne wakacje nad morzem to zatem niesamowita okazja do pokazania dzieciom tajników morskich głębin i wspólnych spacerów w głąb wybrzeża. W nadmorskich kurortach z pewnością każdy znajdzie coś zadowalającego, zarówno rodzice, jak i ich pociechy.

Artykuł przygotowano we współpracy z www.tatento.pl/idea-mpd.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY