• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Kreatywna mama, czyli jak spędzać czas z dzieckiem

Każda mama zdaje sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie czasu dziecka w domu. Warto zatem pomyśleć o kreatywnych rozwiązaniach, dzięki którym unikniecie nudy. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów.

Dzieci nie lubią monotonni, dlatego warto zadbać o właściwą organizacje ich czasu, szczególnie w jesienno-zimowe dni, kiedy większość dnia spędzają w domu. Kreatywność jest tutaj bardzo istotna, ponieważ pozwala na znalezienie sposobu na nudę. Oczywiście wiele zależy od wieku pociechy. Im starsze dziecko, tym trudniej znaleźć idealne rozwiązanie na interesujące spędzanie wolnego czasu. Pamiętajmy o tym, że bardzo ważne jest wspólne uczestnictwo we wszelkich grach czy zabawach. W ten sposób dziecko czuje się bardziej zachęcone do danej rozrywki, a poza tym ma to pozytywny wpływ na więzi rodzinne.

Na zewnątrz

Jeśli mamy taką możliwość spędzajmy jak najwięcej czasu z dzieckiem na zewnątrz. Nieważne czy są to letnie czy zimowe dni. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań na kreatywne spędzanie czasu na dworze. I nie chodzi tutaj jedynie o place zabaw. Dobrym rozwiązaniem są spacery po lesie. Tam możecie zorganizować również różnego rodzaju gry i zabawy, takie jak np. mini podchody. Ciekawym pomysłem może być także tropienie śladów zwierząt. To rozwiązanie jeszcze lepiej sprawdza się, gdy na ziemi leży śnieg.

W czasie zimy bardzo ciekawym rozwiązaniem na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem jest wyjście na łyżwy lub na sanki. Obie czynności sprawiają wiele radości zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Pamiętajmy, że istotne jest by uczestniczyć w tych czynnościach wraz z dziećmi.

W domu

Często jednak bywa tak, że z powodu choroby dziecka jedyną możliwością jest siedzenie w domu. To wtedy nasze pociechy najbardziej narzekają na nudę oraz monotonnie, dlatego warto pomyśleć, jak kreatywnie zorganizować ten czas. Ciekawym pomysłem są oczywiście różnego rodzaju gry. Jednak zamiast korzystać z gotowej planszy pomyślmy o czymś bardziej oryginalnym, jak np. kalambury czy gra w państwa-miasta. Możemy wymyślać własne zasady i przebieg tych gier, wszystko zależy od naszej pomysłowości.

Innym ciekawym pomysłem na spędzanie czasu w domu jest wspólne gotowanie. Upieczcie babeczki czy ciasteczka, ugotujecie ulubioną potrawę lub deser. Dzięki temu dziecko nie tylko ciekawie spędzi czas, ale także nauczy się nowych umiejętności, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu. Pozwólmy dziecku mieszać składniki oraz obierać niektóre warzywa czy owoce. Warto także pobudzić wyobraźnie swoją i dziecka i stworzyć z jedzenia ciekawe wzory na talerzu.

Wspólny maraton filmowy to także świetne rozwiązanie, szczególnie dla nieco starszych dzieci. Razem wybierzcie ulubione bajki czy filmy i odpowiednio przygotujcie miejsce do oglądania. Stwórzcie kinową atmosferę – wystarczy odrobina pomysłowości. Oprócz tego możecie przygotować wspólne przekąski oraz napoje. To idealne rozwiązanie na zimowe wieczory spędzone w gronie rodzinnym.

Więcej informacji
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ – produkty dla osób zajmujących się rękodziełem i ozdobnictwem.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY