• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Baby shower, czyli co kupić przyszłej mamie?

Twoja przyjaciółka lub siostra spodziewa się dziecka? Zastanów się, jaki prezent może okazać się dla niej najbardziej praktyczny i oryginalny. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych wskazówek i inspiracji.

Baby shower to przyjęcie dla przyszłej mamy z okazji ciąży. Moda na taki rodzaj spotkać przywędrowała do nas z Zachodu i staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Wiele mam na pewno ucieszy się z takiego spotkania oraz z prezentów. To świetna okazja, aby skompletować wyprawkę dla malucha. Pamiętajmy o tym, że przyjęcie organizowane jest zazwyczaj nie przez przyszłą mamę, lecz głównie przez przyjaciół, którzy pomagają jej zorganizować całe wydarzenie. Niekiedy może to być po prostu niespodzianka dla przyszłej mamy.

Pomysłów na prezent jest naprawdę sporo. Warto jednak przed zakupem zorientować się, czy ktoś inny nie zdecydował się na taki sam zakup lub czy przyszła mama nie posiada już danego przedmiotu. Najlepiej porozmawiać z osobami, które mają zamiar pojawić się na przyjęciu. Możecie również złożyć się na coś większego i droższego, co na pewno przyda się w nowej sytuacji. Prezenty można podzielić na dwa rodzaje – jedne będą przeznaczone dla przyszłej mamy, drugie – dla dziecka.

Prezenty dla dziecka

Sytuacja będzie nieco bardziej ułatwiona jeśli będziemy znali płeć dziecka. Oczywiście bez tego także znajdziemy mnóstwo uniwersalnych rzeczy, które będą przydatne dla malucha. Wiele osób decyduje się na zakup ubranek. To bardzo dobry pomysł, jednak należy pamiętać, by wybierać nieco większe rozmiary. Każdy rodzaj ubranka na pewno się przyda – body, buciki, skarpetki i pluszowe kombinezony będą świetnym prezentem.

Dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju akcesoria do pielęgnacji i kąpieli. W sklepach możecie znaleźć gotowe zestawy, w których znajdą się niezbędne artykuły. Możecie także same wykonać koszyczek, do którego zapakujecie poszczególne rzeczy.

Warto pamiętać również o zabawkach dla dziecka. Wszelkie grzechotki, książeczki i pluszaki z pewnością będą praktycznym upominkiem. W ostatnim czasie bardzo popularnym gadżetem są tzw. szumisie. Wydobywający się z nich dźwięk pozwala uspokoić się dziecku, a także wpływa na jego sen. Każda mama na pewno ucieszy się z tego rodzaju prezentu.

Jeśli mamy zamiar złożyć się wraz z innymi gośćmi na droższy prezent, dobrym pomysłem może okazać się elektryczna niania. To bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala kontrolować nam zachowanie dziecka podczas snu. Będąc w drugim pokoju możemy słuchać czy dziecko się obudziło, czy spokojnie oddycha i czy nie płacze. Jeśli usłyszymy coś niepokojącego możemy natychmiast udać się do pokoju dziecka.

Prezenty dla mamy

Nie zapominajmy także o przyszłej mamie, której także przyda się kilka upominków. dobrym rozwiązaniem będą różnego rodzaju kosmetyki dla kobiet w ciąży. Oprócz tego, możesz podarować jej ciekawą książkę o macierzyństwie i nie tylko. Dobrym pomysłem będą również takie rzeczy jak wygodna poduszka czy ciepły koc.

Więcej informacji
Artykuł przygotowany przez Ministerstwo Gadżetów dostępne na stronie www.ministerstwogadzetow.com – gadżety i prezenty.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY