• Kategoria: Archiwum
  • Data:

5 sposobów na grubsze i gęstsze brwi

Trendy w urodzie zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Jakiś czas temu modne były cienkie, mocno wyskubane brwi. Później przyszła moda na przesadnie grube, mocno podkreślone. Od pewnego czasu pożądanym celem większości kobiet są brwi pełne, ale równocześnie takie, które wyglądają bardzo naturalnie. Niezależnie o tego, czy posiadasz naturalnie rzadkie brwi, czy też może jakiś czas temu przesadziłaś z ich wyrywaniem, istnieje wiele rzeczy, których warto spróbować, aby wyglądały lepiej.

1. Natychmiast zrezygnuj z wyrywania

Tak, nawet z drobnego skubania wokół obrysu. Pozwól mi wytłumaczyć dlaczego. Przez wiele lat pragnęłam, by moje brwi były grubsze. Ale ponieważ były zbyt wąskie, minimalny odrost wyglądał niechlujnie, tak jakby nie powinno go tam być. Zatem wyrywałam go za każdym razem. Nie rozumiałam wtedy, że te, wydawać by się mogło, „zabłąkane” włosy, które wyrywałam, były w rzeczywistości moimi naturalnymi brwiami, które próbowały odrosnąć.

Kiedy pierwszy raz powstrzymasz się od wyrywania i pozwolisz tym włoskom odrastać, możesz czuć się trochę nieswojo. Jednak musisz dać swoim brwiom szansę na ponowne wypełnienie. Prawdopodobnie na początku nie będzie to wyglądało jak zadbany, naturalny kształt brwi, ale nie przejmuj się tym. Możesz przez jakiś czas używać szminki w kolorze czerwieni lub mocnego różu, aby odwrócić uwagę od okolic oczu i skupiać ją na ustach.

2. Miej na uwadze nieregularności

Odrastające brwi będą przez pewien czas nierówne. Nie wszystkie włosy pojawią się w tym samym czasie. Jak już wspomniałam wyżej, nowe odrosty będą ci się wydawać nie na miejscu, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajona do supercienkich brwi.

Użyj pomady lub cieni do brwi w celu wypełnienia przerw, by jakoś przetrwać ten okres i szybciej przyzwyczaić się do nowego wyglądu.

3. Naturalne sposoby

Jakiś czas temu dowiedziałam się, że olej rycynowy ma niemal magiczne właściwości, jeśli chodzi o zagęszczanie brwi i wypróbowałam go na sobie. Pierwsze efekty zauważyłam już po dwóch tygodniach. Brwi stały się gęstsze i trochę ciemniejsze, czyli właśnie takie, na jakich tak bardzo mi zależało. Moja rada jest taka, aby zmyć makijaż przed pójściem spać i wmasować olejek w brwi.

4. Spotkaj się z kosmetyczką

Dobra kosmetyczka jest jak dobra wróżka. Może dać ci eksperckie porady na temat kształtowania brwi, pielęgnacji skóry i oczywiście może pomóc doprowadzić ci twoje brwi do pożądanego stanu. Jeśli nie chcesz czekać na odrośnięcie lub po prostu masz naturalnie cienkie brwi, być może będziesz chciała wypróbować semi permanentnego rozwiązania.
Techniki takie jak micro blading, mogą nadać semi permanentny kolor i kształt brwi na twojej skórze. Efekt jest wbrew pozorom bardzo naturalny i w większości przypadków po zaledwie roku nie ma już po nim śladu. Inną metodą, która poprawi kształt brwi i zagęści je jest przedłużanie brwi. Dokonuje się go poprzez doczepianie do naturalnych brwi cienkich, przypominających włosy włókien. Mimo że nie jest to najtańsze rozwiązanie, może przynieść brwiom poprawę, zwłaszcza jeśli ci się spieszy.

5. Bądź cierpliwa

Prawda jest taka, że twoje brwi będą potrzebowały trochę odrośnięcie. Zaprzestań prób uczynienia ich perfekcyjnymi za wszelką cenę i uzbrój się w cierpliwość. Żadna twarz nie jest symetryczna i nikt nie budzi się gotowy do pozowania na okładki magazynów :-)

O sprawdzone sposoby na grubsze i gęstsze brwi zapytaliśmy Esterę Owczarz z bloga Fit and Fashion.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY