• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Wyprawka dla noworodka

Narodziny dziecka niosą ze sobą wiele zmian w życiu rodziny. Wraz z oczekiwaniem na przyjście noworodka na świat, rozpoczynają się gorączkowe ku temu przygotowania. W ich ferworze rodzice tracą często rachubę, co będzie bezwzględnie potrzebne dla zapewnienia właściwej opieki maluszkowi, z których zakupem rzeczy warto poczekać, aż dziecko pojawi się na świecie, a z czego można zupełnie zrezygnować.

Przygotowań na przyjście dziecka na świat nie warto odkładać na ostatnią chwilę. W społeczeństwie krąży przesąd, że zbyt wczesne kupowanie ubranek i akcesoriów dla maluszka może przynieść pecha. Oczywiście kompletowanie wyprawki w pierwszym trymestrze ciąży to duża przesada, jeśli jednak przygotujesz listę niezbędnych rzeczy w drugim trymestrze i zaczniesz je gromadzić pod koniec drugiego i na początku trzeciego, nikogo nie powinno to dziwić. Jeśli rodzice odpowiednio wcześnie przygotują się na narodziny dzidziusia, ostatnie tygodnie ciąży upłyną im spokojnie i bez zbędnego stresu. Warto pamiętać także o tym, że koniec trzeciego trymestru to czas, kiedy przyszła mama może nie czuć się już na siłach na chodzenie po sklepach. Wtedy z pomocą przychodzą internetowe sklepy dla maluszków, które oferują szeroki zakres produktów dla niemowląt i przyszłych mam.

Elementy wyprawki – miejsce do spania

Łóżeczko niemowlęce warto kupić jeszcze przed narodzeniem się dziecka. Na spokojnie można wtedy wybrać jego model, kolor oraz zaplanować ustawienie w pomieszczeniu. Niektórzy rodzice zakup łóżeczka przekładają jednak na czas, kiedy maluszek będzie już na świecie. Za tą opcją przemawia fakt, że podczas pierwszych dni noworodek z powodzeniem może spać w głębokim wózku, kołysce lub koszyku dla niemowląt. Ważne jednak by noworodek miał do dyspozycji przynajmniej jedną z tych rzeczy.

Dodatkowe akcesoria dla niemowląt

Z innych akcesoriów, które mogą przydać się maluszkowi należy wymienić przewijak, wanienkę, leżaczek. O ile bez pierwszych dwóch trudno się obejść i powinny znaleźć się w domu już w dniu przyjazdu noworodka ze szpitala, o tyle leżaczek nie jest niezbędny, jednak stanowi duże udogodnienie dla rodziców. Przewijak zwykle układa się na łóżeczku lub komodzie z ubrankami maluszka. Bardzo istotne jest, by był zamocowany w taki sposób, który zapewni bezpieczeństwo dziecka. Leżaczek jest szczególnie przydatny dla maluszków, które odczuwają ciągłą potrzebę przebywania z rodzicem. Można go przenieść ze sobą do każdego, dowolnego pomieszczenia w domu. Dodatkowym atutem leżaczków są pałąki z zabawkami, które zajmą maluszka, w chwili, gdy mama zajęta będzie gotowaniem obiadu lub innymi czynnościami w domu.

Pozostałe elementy wyprawki dla niemowląt

Oczywiście oprócz niezbędnych sprzętów i akcesoriów należy zaopatrzyć maluszka również w inne przedmioty codziennego użytku. Mowa tu m.in. o ubrankach, pieluszkach jednorazowych i tetrowych, pościeli, ręcznikach oraz kosmetykach i detergentach dla niemowląt. Szczególną uwagę należy przykładać do jakości tych produktów. Delikatna skóra niemowlęcia wymaga, by stosowane kosmetyki charakteryzowały się odpowiednim składem i hipoalergicznością. Najlepiej wybierać takie, na których wyraźnie wskazano, że mogą być stosowane od pierwszego dnia życia dziecka. Bardzo istotnym kryterium jest skład kosmetyków i detergentów. Na ogół rodzicom powinna przyświecać zasada – im mniej składników posiadają, tym lepiej dla dzieci.

Więcej informacji o wyprawce dla niemowląt znajdziesz na stronie http://wltv.pl
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY