• Kategoria: Polecamy
  • Data:

W co ubrać dziecko na Wigilię?

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Widać coraz więcej świątecznych dekoracji, sklepowe półki zapełniają się ozdobami i prezentami. A i my sami coraz więcej myślimy o nadchodzącej wigilii.

Zastanawiamy się, gdzie i jak ją spędzić, kogo zaprosić, jakie potrawy przygotować, jakie prezenty kupić i jakie chcielibyśmy znaleźć pod choinką.

Gdy planujemy rodzinną uroczystość, warto pomyśleć również o tym, w co odświętnie ubrać nasze dzieci, wszak ubiorem podkreślamy charakter tego wyjątkowego wieczoru. Dzieci rosną szybko, więc ubrania z ubiegłego roku mogą się już nie sprawdzić.

Zdaniem stylistów i projektantów pracujących dla popularnej dziecięcej marki odzieżowej 5.10.15 podczas nadchodzących świąt w stylizacjach dziewczynek będą królować piękne granaty oraz nasycone czerwienie uzupełnione o metaliczne nadruki oraz połyskujące cekiny.

Modele dla chłopców to klasyka w nowoczesnym wydaniu – jasne koszule z kontrastowymi przeszyciami oraz eleganckie swetry zamiast marynarek. Przyznam, że nas to akurat ucieszyło, bo nasi chłopcy wyjątkowo nie lubią marynarek i nakłonienie chłopaków do założenia marynarki bywa nie lada wyzwaniem, okupionym marudzeniem, że marynarki “są brzydkie, niewygodne i w ogóle ich nie lubię”. Swetry za to przechodzą bez problemów.

Wyjątkowego charakteru kolekcji dodają użyte tkaniny – miękki sztruks, zwiewne i eleganckie tiule zamieniające małą dziewczynkę w uroczą księżniczkę oraz czerwone detale – elegancka muszka i stylowe szelki, czyli atrybuty małego gentlemana.

Fajne jest to, że cała kolekcja świąteczna składa się z modeli, które nie mają jednoznacznych odniesień do świąt, więc sprawdzą się nie tylko podczas wigilijnego wieczoru, ale również podczas innych wyjątkowych okazji i spotkań rodzinnych. A tych przecież nie brakuje.

Podpowiedź doświadczonego rodzica:

Przygotowując się do wigilijnej kolacji i planując świąteczną stylizację naszego potomka, pamiętajmy, że stół zastawiony będzie jedzeniem, w tym np. tradycyjnym barszczem, ale i wieloma innymi potrawami, które wykazują zadziwiającą zdolność do lądowania na dziecięcych ubrankach. Przezorny rodzic, zwłaszcza przy młodszym dziecku, ma zapasowe ubranko do przebrania w sytuacji awaryjnej :)

Postscriptum:

5.10.15 proponuje też fajne zabawki, a niektóre z nich można wygrać w konkursie świątecznym. Znajdziecie go tutaj: https://www.51015kids.eu/konkurs

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY