• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Bronzer – kosmetyk niezawodny przy konturowaniu twarzy

Konturowanie twarzy jest bardzo ważnym etapem każdego makijażu. Zabieg ten stosuje się zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Do jego wykonania używa się między innymi bronzera, który świetnie sprawdza się do wyszczuplania, modelowania, a także opalania twarzy. Czym kierować się przy wyborze tego kosmetyku i jak wybrać ten, który będzie dla nas idealny?

Jak wykorzystać bronzer w makijażu?

Kosmetyk taki jak bronzer znajduje szerokie zastosowanie w makijażu. Można używać go do:

  • modelowania kształtu twarzy,
  • opalania twarzy,
  • wyszczuplania,
  • makijażu oczu.

Twarz, na którą nakładamy mocno kryjący podkład i puder sprawia wrażenie płaskiej. Do nadania jej kształtu wykorzystujemy między innymi bronzer. Dzięki temu kosmetykowi możemy zaznaczyć kości policzkowe, wykonturować czoło lub optycznie wyszczuplić podbródek. Zasadą działania bronzera jest optyczne ukrycie elementów twarzy poprzez ich zaciemnienie. Kosmetyk brązujący świetnie sprawdza się również jako cień do powiek.

Rodzaje bronzerów

Osoby, które myślą o zastosowaniu bronzera w swoim makijażu mają do wyboru szereg produktów. Znajdziemy między innymi:

  • bronzery w kamieniu,
  • bronzery sypkie,
  • bronzery o kremowej strukturze.

Produkty suche świetnie sprawdzą się do konturowania w przypadku tłustej i mieszanej. Kosmetyki o kremowej konsystencji znakomicie zdadzą egzamin u osób posiadających skórę suchą.

Warto zdawać sobie sprawę, że funkcję bronzera może przyjąć także inny produkt do makijażu. Bronzerem może być cień do powiek, korektor lub podkład o dwa – trzy tony ciemniejszy od koloru naszej skóry.

Kolor ma znaczenie

Żeby bronzer spełnił swoje zadanie musimy dobrać jego kolorystykę i wykończenie do naszej skóry. W przeciwnym razie produkt będzie wyglądał nienaturalnie. Kosmetyk nie powinien być zbyt jasny – wówczas efekt konturowania nie będzie widoczny, ani za ciemny – w takim wypadku nasza twarz może wyglądać na brudną. Niezmiernie ważne jest dobranie produktu do naszej karnacji. Osoby posiadające ciepły odcień skóry powinny wybierać bronzery o ciepłej tonacji. W przypadku, kiedy nasza skóra ma ewidentnie chłodny odcień, warto zainwestować w produkt z dużą domieszką szarości.

Pamiętajmy także o wykończeniu naszego bronzera. Osoby posiadające skórę tłustą powinny zainwestować w kosmetyki matowe. Wybór bronzera zawierającego rozświetlające drobiny może skutkować nadmiernym błyszczeniem skóry. Z kolei Ci, których skóra ma tendencje do przesuszania będą zadowoleniu z kosmetyków o mokrym wykończeniu, które sprawią, że twarz będzie wyglądała na promienną i wypoczętą.

Jak aplikować bronzer?

Sposób aplikacji bronzera jest uzależniony od kształtu naszej twarzy i efektu, który chcemy uzyskać. Kosmetyk można nakładać na kości policzkowe, czoło, nos, skronie, podbródek, a także oprószyć nim całą twarz w celu jej opalenia. Ważne, żeby dokładnie go rozetrzeć – dzięki temu unikniemy nieestetycznych plam. Bardzo duże znaczenie mają akcesoria, których używamy do nakładania kosmetyku. Do tego celu znakomicie sprawdzają się pędzle. Pędzel do bronzera może przybrać różne kształty. Warto wypróbować kilka ich rodzajów, żeby ocenić, którym pracuje się nam najlepiej.

Poradnik został napisany przy współpracy stylistek z Evonails, producenta różnych kosmetyków dla kobiet.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY