• Kategoria: Archiwum
  • Data:

10 pomysłów na piękne ozdoby świąteczne

Przygotowania do Bożego Narodzenia warto rozpocząć od zaplanowania dekoracji. Chcesz stworzyć coś wyjątkowego i szukasz inspiracji? Poniżej znajdziesz 10 pomysłów na piękne ozdoby świąteczne, które lekkim krokiem wniosą do Twojego domu bożonarodzeniowy klimat.

1. Świeczniki z doniczek

Jaki jest Wasz sposób na stwarzanie w domu ciepłej atmosfery? My osobiście preferujemy w tym temacie świece i świeczniki. W szczególności te wykonane własnoręcznie mają w sobie wiele uroku. Jak je zrobić? Wystarczy, że przygotujecie kilka ceramicznych doniczek średniej wielkości (ewentualnie szklane słoiki bez nakrętek), świece, sznurek jutowy lub satynową wstążkę w ulubionym kolorze, kilka szyszek, zielone gałązki i trochę owoców dziurawca.

2. Dekoracje okienne

Do ozdabiania okien w czasie świąt często wybiera się światełka i girlandy z łańcuchów. My jednak, śledząc na bieżąco trendy, chcemy Was dzisiaj zachęcić do postawienia na nieco bardziej uniwersalne rozwiązania. Co powiecie na materiałowe serduszka zawieszone w rzędzie na cienkim sznurku? Albo na gwiazdki z drewna powieszone na gałęziach umieszczonych w wazonie? To ozdoby, które do dekoracji domu wykorzystacie nie tylko podczas świąt, ale i w całym okresie zimowym.

3. Stroiki i wieńce

Stroiki to obok choinki jedna z najbardziej charakterystycznych ozdób bożonarodzeniowych. Okrągły wieniec zawieszony na drzwiach wejściowych zaprasza gości do środka i już w progu oznajmia, że w domu panuje świąteczny nastrój. Położony na środku stołu podkreśla odświętny charakter nakrycia i pozwala cieszyć oczy jego pięknem podczas wigilijnej kolacji.

4. Zastawa stołowa w świąteczne wzory

Zastawa to najważniejszy element nakrycia świątecznego stołu. To między innymi dzięki niej każdy posiłek upływa w serdecznej atmosferze, a wigilijne potrawy serwowane są w efektowny sposób.

W okresie Bożego Narodzenia szczególnym zainteresowaniem cieszy się zastawa stołowa utrzymana we wzorach związanych z tą tematyką. Miseczki w kształcie serca, półmiski w kształcie gwiazdy czy talerze i kubki zdobione choinkami –  producenci dbają o to, żebyście mieli w czym wybierać.

5. Świece

Niektórzy z Was będą może nieco zaskoczeni, ale nie mamy w tym momencie na myśli świec w ich tradycyjnej odsłonie. Klasyczne świeczniki co prawda świetnie sprawdzają się w tym temacie, ale teraz najbardziej trendy jest umieszczanie świec w szklanych butelkach i słoikach czy ustawianie ich na tacach w towarzystwie szyszek, suszonych owoców i gałązek igliwia.

6. Latarenki i lampiony

Marzy Wam się świąteczna atmosfera podszyta naturalnym ciepłem domowego ogniska? Lampiony i latarenki będą tym, czego szukacie. Zawieszone na metalowych hakach na ścianie, ustawione na podłodze lub na blacie niskiej komody, na tarasie lub na schodach wejściowych do domu – to tylko kilka przykładów w jaki sposób możecie wykorzystać ich zalety.

7. Lampki choinkowe

Światełka wcale nie muszą kojarzyć się nam tylko i wyłącznie z choinką. Równie dobrze przecież mogą być wykorzystane w formie dekoracji na wigilijnym stole, wypełniać szklane klosze, jak i oplatać powieszone na ścianie ramki ze zdjęciami.

8. Choinka

Brzmi banalnie? Nie dajcie się zwieść pozorom. Tym razem chcemy Wam zaproponować choinkę w bardzo nowoczesnej formie. Co powiecie na taką z metalowego stojaka, albo na tą drewnianą, zawieszoną na ścianie? Takie rozwiązanie znajduje coraz większe grono entuzjastów,  więc może i Wam przypadnie do gustu.

9. Ozdoby z drewna

Drewno to dobrze już znany przepis na dodanie domowej przestrzeni przytulności. Jego zalety warto wykorzystać także w święta Bożego Narodzenia. Drewniane świeczniki, pomalowane na czerwono i zielono zawieszki dekoracyjne czy ozdoby choinkowe – które z nich najchętniej widzielibyście w swoim domu?

10. Dekoracyjne skarpety

Na koniec coś dla tych, którzy kochają dostawać prezenty – duże (i pojemne) skarpety ozdobione świątecznymi wzorami. Wybierając dla nich lokalizację, nie zapominajcie, że Św. Mikołaj lubi wpadać z wizytą o późnych porach. Jeśli nie chcecie, aby miał problem z ich znalezieniem, to zawieście je w widocznym miejscu, np. na balustradzie schodowej lub na kominku w salonie.

Treść konsultowana przez specjalistów z salonu meblowego sfmeble z największym wyborem designerskich mebli.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY