• Kategoria: Polecamy
  • Data:

Musieliśmy pojechać na SOR…

Od pewnego czasu Fabian, czyli starszy z moich chłopców, choruje. Bóle głowy, których przyczyny wciąż nie możemy ustalić, połączone z gorączką niereagującą na leki dają się mocno we znaki. Przyszedł piątkowy wieczór, sytuacja wyglądała już bardzo niepokojąco. Po konsultacji z lekarzem z nocnego dyżuru oraz znajomą lekarką zdecydowaliśmy, że trzeba jechać do szpitala.

Nie była to łatwa decyzja, bo mam świadomość, że nie wolno nadużywać pomocy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. SOR nie może zastępować przychodni. Skoro jednak to lekarze wprost nakazali, by jechać, to postanowiłem, że jedziemy.

Dziecko nie nadawało się do podróży komunikacją miejską, a ja konsekwentnie odmawiam posiadania prawa jazdy. Nie mam nikogo, kto mógłby w piątkowy wieczór przyjechać swoim samochodem i zawieźć dziecko i mnie do szpitala. To znaczy mam – taksówkę. Wszyscy jednak wiemy, że z taksówkami to różnie bywa, a ja, jadąc z chorym dzieckiem, nie mogę ryzykować, że akurat źle trafię.

Na szczęście od pewnego czasu testujemy w firmie i w rodzinie Ecocar i jego aplikację. Dostaliśmy też trochę środków do wydania na przejazdy. (Tak powstał wcześniejszy tekst o tym, jak odwozić dzieci bez stania w korkach.) Aplikacja jest o tyle wygodna, że umożliwia płatność bezgotówkową (wystarczy wcześniej zasilić sobie konto w aplikacji). Tyle że moje konto wyczyściłem wcześniej m.in. wyprawą z Fabianem na wspólne fotografowanie w Łazienkach. Pieniądze na koncie miała moja żona, ale ona nie mogła jechać z nami, bo ktoś musiał zostać w domu z młodszym dzieckiem. Tu objawiła się wygoda – żona zamówiła taksówkę, ja zszedłem z synem przed blok, wsiedliśmy i pojechaliśmy do szpitala. Problemu z płatnością nie było, bo przy przejazdach bezgotówkowych system sam ściąga środki z wirtualnego portfela. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, po prostu pożegnaliśmy się z kierowcą i wysiedliśmy.

W szpitalu spędziliśmy ponad 5 godzin, czekając na swoją kolej, w trakcie konsultacji, potem badań RTG, pobierania krwi, czekania na wyniki. Niewiele nam to w sumie dało, bo nadal nie wiemy, co dolega Fabianowi, ale przynajmniej wykluczyliśmy kolejną możliwą przyczynę bólu. Dzięki wcześniejszym badaniom oraz tym kolejnym, wykonanym w szpitalu, wiemy już na pewno, że chłopiec nie ma problemów neurologicznych, pasożytów, wyniki morfologii są ok, nie zaraził się toksoplazmozą, a RTG pokazał, że zatoki są czyste.

Grubo po północy przyszło nam wracać do domu. W aplikacji można wskazać miejsce odbioru (aczkolwiek, czasami tu aplikacja trochę szaleje, zwłaszcza na urządzeniach Apple). Ale udało się, charakterystyczna biało-zielona ekologiczna (bo hybrydowa) taksówka podjechała pod sam szpital i wróciliśmy do domu.

Fabiana czeka jeszcze wizyta u laryngologa i okulisty, a ja z ciekawości zacząłem kombinować, do czego te odkryte opcje w aplikacji mogą się przydać. Zwłaszcza że w międzyczasie odkryłem, że można w trakcie trwania kursu śledzić przemieszczanie się taksówki na mapce i wiedzieć dokładnie, gdzie się znajduje. Kiedyś moi znajomi przezywali mnie “Edgar Hoover“. W mojej głowie pojawiły się od razu doskonałe pomysły na inwigilację, np.: syn podrośnie, wyślę go taksówką na zbiórkę harcerską, a dzięki podglądowi na mapce będę widział, czy nie namówił kierowcy na zmianę trasy, żeby np. odwiedzić dziewczynę. (Dobra, to akurat głupawy żart, trzeba sobie ufać w rodzinie.) Ale na przykład – śledząc trasę przejazdu, mogę stwierdzić, czy kierowca nie próbuje mnie naciągnąć, przewożąc dziecko na około.

[ts_row] [ts_one_half]  [/ts_one_half] [ts_one_half]  [/ts_one_half] [/ts_row]

[icon size=”” icon=”icon-desktop” display=”true” ][/icon] www.ecocar.pl
[icon size=”” icon=”icon-facebook” display=”true” ][/icon] www.facebook.com/ecocar

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY