#DzieciGrają: LEGO Marvel Super Heroes

Gdy informowaliśmy, że do zespołu redakcyjnego dołączają nasi chłopcy – Benio i Fabian, zapowiadaliśmy równocześnie, że pojawią się u nas recenzje gier. Pierwszą grą, którą postanowiliśmy zrecenzować, jest LEGO Marvel Super Heroes.

Nie jest to najnowsza gra, ale, jak dane było mi się przekonać, w świecie dzieci data wydania nie wpływa na atrakcyjność gry. Super Heroes to jeden z wielu tytułów gier, jaki wypuściło Lego. Prayjrzyjmy mu się dokładniej oczami ośmiolatka.

Super Heroes ma dwie opcje gry: fabularną i wolną. Fabian grał naprzemiennie w każdą z nich. Fabułę, przez którą musiał przejść, uznał za ciekawą, ale jego serce zdecydowanie podbił tryb wolny, ponieważ, wybierając tę opcję, sam mógł decydować, jaką postacią gra, a także mógł ją dowolnie modyfikować.

Dodatkowym plusem jest opcja gry we dwoje. Zauważyłam przy wyborze kolejnych gier, że dla dzieci jest to bardzo ważna opcja, bo dzięki niej mogą grać z kolegami.

Jako największy atut gry syn podał duży wybór postaci i krótkie misje, które są do wykonania obok głównej lini fabularnej.

W grze poza odkrywaniem postaci można odkrywać także pojazdy. Jedyny minus gry wskazany przez syna to forma odblokowywania i zdobywania pojazdów. Aby zdobyć pojazd trzeba było się ścigać. To jednak osobiste preferencje, bo Fabian po prostu nie lubi wyścigów. Jego młodszy brat wyścigi w grze podał za jej plus.

Sterowanie w grze jest intuicyjne, a zatem proste. Syn miał już styczność z tą grą na komputerze i tam także sterowanie nie sprawiało mu żadnego problemu.

Choć tryb fabularny został już zakończony, to Fabian nadal chętnie sięga po tę grę. Spytany, czy poleciłby Super Heroes kolegom, bez zawahania odpowiedział, że tak.

Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej na PlayStation, PC i xBox.

Oznaczenia PEGI:

   

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY