• Kategoria: Archiwum
  • Data:

5 najlepszych gier na interaktywnej podłodze

Interaktywną podłogę można zobaczyć dzisiaj nie tylko w renomowanych przedszkolach i szkołach, ale również w klubach malucha, na salach zabaw, w domach kultury czy centrach handlowych.

Nie da się ukryć, że tzw. magiczny dywan cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. To przecież dzięki niemu można brodzić po suchej wodzie, można odkopywać szkielet dinozaura, łapać motyle na sztucznej łące czy wykonywać rozmaite ćwiczenia ruchowe. Wszystko to ma na celu naukę, która odbywa się poprzez najlepszą zabawę. Sami naukowcy już dawno udowodnili, że właśnie taka metoda daje najlepsze rezultaty. Wiedza i nowe umiejętności utrwalają się o wiele szybciej.

Dzisiaj przedstawimy Wam tylko kilka gier, w które można grać na interaktywnej podłodze. Producent tego innowacyjnego gadżetu proponuje ich wiele więcej. Różnią się one poziomem trudności i tematyką. Przeznaczone są dla osób w różnym wieku. Ciekawostką jest fakt, że na Magicznym Dywanie można uczyć się angielskiego, usprawniać pamięć i koncentrację uwagi czy pojąć naukę liczenia oraz czytania. Co więcej, oferowane są gry i quizy tematyczne, w tym te, które przygotują dziecko do zdania egzaminu na kartę rowerową z wynikiem pozytywnym. Wybór gier jest więc naprawdę duży. My skupimy się na tych, które cieszą się największym zainteresowaniem maluchów, przede wszystkim dlatego, że dostarczają ogrom szalonej rozrywki.

Tropiciele śladów

To gra dla najmłodszych użytkowników interaktywnej podłogi. Wpływa na spostrzegawczość i poprawę koordynacji ruchowej. Na planszy pojawiają się ślady zwierzątek. Zadaniem dziecka jest ich wytropienie i pójście tą samą drogą. Jeśli gracz będzie szedł zbyt wolno, ślady znikną i dziecko będzie musiało przejść całą drogę od nowa.

Liście

Idealna gra na jesień. Przypomina jesienną zabawę w parku, w którym na alejkach leżą sterty suchych liści. Zadaniem graczy jest rozgarnięcie liści przy pomocy rąk oraz nóg. Pod nimi ukryte są skarby. Dzieci muszą jednak uważać, bo w liściach skrywa się psotnik, który skutecznie psuje całe zadanie i wciąż nawiewa kolejne liście.

Archeologia

Interaktywna podłoga zamienia się w górę piachu. Pod nim skrywają się szkielety dinozaurów. Dzieci odgarniają piasek szczotką, by jak najszybciej dostrzec ukryte przedmioty. Pamiętajmy, że to nie tylko szkielety, ale również inne rzeczy, typowe dla danej epoki. Maluchy poznają więc nie tylko świat przeszłości, ale uczą się również dokładności i cierpliwości. Nie da się ukryć, że zabawa ta wymaga też odpowiedniej sprawności fizycznej.

Wikingowie

To przygoda godna największego odkrywcy. Dzieci podążają szlakiem wikingów i odkrywają kolejne skarby. Co ważne, pościg nie może przebiegać zbyt wolno, bo wtedy skarby znikną i grę będzie trzeba zacząć od nowa. „Wikingowie” wymagają dobrej pracy zespołowej i taktycznego myślenia.

Mistrz kierownicy

Tutaj liczy się czujność, spostrzegawczość, ale też umiejętność szybkiego podejmowania racjonalnych decyzji. Gracz musi tak manewrować autem, by na wyświetlanej na podłodze jezdni, omijać wszelkie napotkane przeszkody. Celem jest dojechanie do mety. To gra dla jednej osoby lub całego zespołu – kierowca może być jeden, ale pilotów oczywiście kilku.

Tekst powstał w oparciu o materiały ze strony Funtronic.eu.

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY