• Kategoria: Archiwum
  • Data:

W jaki sposób oświetlić pokój dziecka?

Urządzając pokój dziecka, powinniśmy pamiętać o bardzo wielu elementach, jednym z nich jest oświetlenie. Spełnia ono szereg funkcji, dlatego warto zadbać o jego właściwy dobór oraz rozmieszczenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać lampy do pokoju twojej pociechy.

Dobór oświetlenia powinien być zaplanowany jeszcze przed rozpoczęciem remontu lub podczas urządzania pokoju dziecka. Pamiętajmy, że oprócz funkcji dekoracyjnej, powinniśmy zadbać, aby lampy były dostosowane do poszczególnych potrzeb twojej pociechy. Pokój dziecięcy to miejsce nauki, zabawy oraz odpoczynku, dlatego niezbędne będzie rozmieszczenie lamp w taki sposób, aby oświetlały konkretne miejsca w tym w pomieszczeniu.

Kilka wskazówek

Jeśli mamy taką możliwość, zadbajmy o to by w pokoju dziecka znajdowało się jak najwięcej naturalnego światła, które będzie miało pozytywny wpływ na rozwój i samopoczucie dziecka. Oprócz tego niezbędne będzie umieszczenie ogólnego światła, które będzie rozpraszać światło po całym pokoju. Powinno ono być jasne i równomiernie rozproszone.

Jedno górne światło jednak nie wystarczy, dlatego zadbajmy także o lampki stojące przy łóżku oraz na biurku. Wiele dzieci boi się zasypiać w ciemności, dlatego warto pomyśleć o lampce, która nie będzie zaburzała snu, a równocześnie delikatnie oświetli pokój. Obecnie istnieje ogromny wybór lampek, które spełniają taką funkcję.

Ważne jest doświetlenie miejsca nauki, czyli biurka. W tym przypadku najlepsza będzie lampa biurowa, która będzie dała swobodnie się przesuwać i obracać. Należy pamiętać, aby umieścić ją po odpowiedniej stronie, w taki sposób, by nie padał cień podczas pisania czy rysowania.

Pamiętajmy także o kwestii dekoracyjnej. Ciekawe i zabawne lampki mogą być piękną ozdobą do pokoju dziecka. Jeśli dziecko jest nieco starsze, pozwólmy mu wybrać ozdobny klosz. Obecnie istnieje spory wybór oświetlenia z myślą o pokoju dziecięcym. Lampka z ulubionymi bohaterami z bajki na pewno ułatwi zasypianie i umili wystrój pokoju.

Zadbajmy o bezpieczeństwo

Wybierając oświetlenie do pokoju dziecka, musimy pamiętać także o kwestii bezpieczeństwa z tym związanej. Przede wszystkim musimy zadbać, aby w zasięgu ręki dziecka nie znalazła się oprawa oświetleniowa, która będzie mocno nagrzana. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wykorzystanie żarówek LED, które praktycznie się nie nagrzewają, a poza tym są zużywają mało energii.

Niezależnie od tego jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, lampy powinniśmy zamontować w odpowiednio zabezpieczonym i niedostępnym dla dziecka miejscu. Warto także pamiętać, aby kable nie były umieszczone w w zasięgu rąk dziecka. Jeśli nie ma takiej możliwości, możemy zakupić specjalne osłonki, które pozwolą schować kable.

Unikajmy przykrywania lamp materiałami czy gazetami. Jest to bardzo niebezpieczne i może prowadzić do pożaru. Aby zmienić intensywność światła, istnieje możliwość zamontowania specjalnych lampek, które będą pozwalały regulować natężenie światła.

Więcej informacji
W sklepie internetowym https://www.e-klosz.pl/ znajdziesz produkty oświetleniowe do domu, ogrodu czy pomieszczeń biurowych i magazynowych.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY