• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Kreatywne wakacje dla dziecka

Martwi cię, że twoje dziecko siedzi przez całe wakacje przed komputerem czy smartfonem? Być może nie potrafisz ich odpowiednio zorganizować. Jest wiele kreatywnych rozrywek, które pozwolą dziecku spędzić czas pożytecznie i sprawią, że wyniesie ono z wakacji coś więcej niż wspomnienia.

Wakacje to czas, kiedy dziecko ma okazję robić różne rzeczy, na które w ciągu roku szkolnego zwyczajnie pozwolić sobie nie może. Warto więc, aby tego czasu nie zmarnowało. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie dziecku jakiegoś rozwijającego zajęcia. Możliwości jest wiele. Są różne obozy językowe, obozy sportowe, półkolonie, zajęcia popołudniowe, weekendowe pikniki naukowe czy warsztaty rodzinne. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego. Trzeba przy tym pamiętać, aby dziecka do niczego nie zmuszać. Należy zachęcać je do różnych form aktywnego spędzania czasu, ale to ono musi podjąć decyzję, co będzie robić.

Oczywiście z organizacją wakacyjnych zajęć dla dziecka nie wolno przesadzić. Potrzebuje ono również czasu na odpoczynek, a nawet leniuchowanie. „Zapewne jest duża grupa dzieci, które podczas wakacji stawiają głównie na próżnowanie. Natomiast są też takie, które mają bardzo konkretne cele, wiedzą, czego chcą, i już wiosną startują w różnego rodzaju konkursach, by te swoje cele osiągnąć. Duża grupa uczniów przystąpiła np. do konkursu »Nauka? Mam na to patent!« organizowanego przez portal indywidualni.pl. Zadanie uczniów nie było łatwe. Musieli nam pokazać, że faktycznie mają konkretny patent na naukę. Laureaci spędzają obecnie wakacje na obozach językowych w Wielkiej Brytanii i Polsce” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Wioletta Szymańska, menedżer projektów w firmie Librus.

[video_embed][/video_embed]
źródło:
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY