• Kategoria: Żyjemy
  • Data:

Benio i Fabian dołączają do redakcji Mądrych Rodziców

Chciałbym przedstawić Wam dzisiaj dwóch nowych członków redakcji Mądrych Rodziców. Pojawiali się tu czasem w moich opowieściach jako Młodszy Młodszy i Młodszy Starszy. Teraz poznajcie oficjalnie Benia i Fabiana.

Dla nas jako rodziców była to trudna decyzja, do której długo dojrzewaliśmy. Do tej pory bowiem nie pokazywaliśmy w sieci wizerunków naszych dzieci. Ich fotografie pojawiały się na naszych prywatnych profilach ustawione jako widoczne tylko dla naszych znajomych, ale poza tym unikaliśmy tego. Jeśli wrzucaliśmy zdjęcie, na którym się znaleźli to tylko takie, na których stali tyłem. Nadszedł jednak czas na zmiany.

W naszej rodzinie praca przenika różne aspekty naszego życia. Pracujemy w domu, w naturalny sposób dzieci widzą więc rodziców zajmujących się sprawami zawodowymi. Mamy nielimitowany czas pracy, więc widzą nas o różnych porach. Są też coraz bardziej ciekawi tego, co robimy. Skoro praca miesza się u nas w naturalny sposób z codziennym życiem rodzinnym, to i dzieci chcą jakoś w tej sferze uczestniczyć.

Odbyliśmy więc Wielką Rodzinną Naradę i wymyśliliśmy, jak to wszystko zorganizować. Efektem tej narady jest właśnie to, że nasi chłopcy “dołączyli do zespołu redakcyjnego”.

Młodszy Starszy, czyli Fabian, od 1 września rozpoczyna naukę jako uczeń 3. klasy szkoły podstawowej. Jest typem bardzo uporządkowanym, najchętniej wszystko ułożyłby według rozmiaru i koloru, choć nie przeszkadza mu to wcale utrzymywać radosny chaos w okolicach swojego biurka. Uwielbia Lego, Minecrafta i Star Wars.

Lubi gry i tym będzie zajmował się w ramach redakcji Mądrych Rodziców. Po Wielkiej Naradzie Rodzinnej w domu pojawiła się konsola i pierwsze gry. Fabian został naszym recenzentem. W sieci istnieją strony z recenzjami gier, poświęcone im kanały na Youtube, ale na ogół to dorośli opisują gry dla dzieci. U nas to Fabian będzie oceniał gry, wskazywał, co mu się w nich podobało, a co – nie. My tylko będziemy “wygładzali” to potem pod względem stylistycznym.

Tak zrodził się pomysł na cykl “Dzieci grają”. Głównym recenzentem będzie Fabian, ale oczywiście i jego brat będzie mógł, jeśli zechce w tym uczestniczyć. A i my, dorośli, co jakiś czas dołożymy coś od siebie – przy czym my głównie pod kątem bezpieczeństwa dzieci i doboru gier.

Młodszy Młodszy to Bernard, ale – prawdę powiedziawszy – na tę formę swojego imienia czasem nawet nie reaguje, bo wszyscy i tak nazywamy go Beniem. Benio jest jeszcze przedszkolakiem. Ze Star Wars lubi Dartha Vadera. Ale ostatnio i tak najbardziej lubi Psi Patrol. Jest chodzącą przylepą, chociaż potrafi też nieźle rozrabiać.

W odróżnieniu od Fabiana, Benio lubi pozować do zdjęć. Gdy tylko widzi skierowany w jego stronę obiektyw, natychmiast ustawia się i promiennie uśmiecha (albo robi jakąś minę). Od brata różni go też dbałość o dobór ubrania. Fabian sięga rano do szafy i wyciąga pierwszą napotkaną rzecz. Benio inaczej – przed wyjściem do przedszkola bardzo starannie dobiera stylizację. Bywają one dość karkołomne, ale zawsze są przemyślane.

Nieraz żartowaliśmy, że Benio zostanie szafiarkiem. Aż w końcu pomyśleliśmy: Czemu nie? Założenie jest takie, że nie będziemy kupować specjalnie ubrań, nie będzie żadnych stylizacji wymyślonych przez dorosłych. Benio nosi głównie ubrania kupowane w sieciówkach i marketach, z nich dobiera swoje zestawy. I to chcemy uwieczniać w ramach cyklu “Benio Fashion”.

Oczywiście dołączenie do zespołu redakcyjnego ma być dla chłopców zabawą, a nie – wprzęgnięciem w kierat obowiązków. Są przecież dziećmi. Dlatego materiały oznaczone jako Benio Fashion oraz Dzieci Grają będą pojawiały się pewnie nieregularnie. Poza tym rok szkolny to przecież dla dzieci czas obowiązków przedszkolno-szkolnych. To jest ciężka, często niedoceniana przez dorosłych, praca. Gdy Benio będzie miał ochotę pozować, a Fabian – grać i podzielić się opinią, wtedy my będziemy przygotowywać nowe materiały.

Tak czy siak możecie obserwować nas na naszych blogach i kanałach społecznościowych:

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY