• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Szkoły zabijają kreatywność – sir Ken Robinson

Sir Ken Robinson jest światowej sławy pisarzem, mówcą i doradcą w dziedzinie rozwoju kreatywności, innowacyjności i zasobów ludzkich. Współpracował m.in. z rządami państw w krajach Europy i Azji, z międzynarodowymi agencjami, firmami z Fortune 500, systemem edukacji USA i organizacjami non-profit. W latach 1989-2001 był Profesorem Wykształcenia Artystycznego na Uniwersytecie w Warwick.

Urodził się w Liverpoolu jako jeden z siedmiorga dzieci w rodzinie robotniczej. Podkreśla, że to jego wspaniała rodzina zainspirowała go do bycia “dożywotnim adwokatem edukacji”. Kiedy Ken jako czterolatek zachorował na chorobę Heinego-Medina, jego rodzice motywowali go, żeby doskonalił się w edukacji i nie pozwolił, by określała go choroba.

Zachęcam Was do obejrzenia i posłuchania jego dwóch wystąpień z konferencji TED. Dzieli je kilka lat, ale tworzą spójną całość, w której Sir Ken Robinson w momentami żartobliwy, a chwilami niezwykle poruszający sposób mówi o największych błędach dotyczących systemów edukacji na całym świecie i o tym, co wymaga zmiany.

Pierwsza prelekcja

[video_embed][/video_embed]

Druga prelekcja

[video_embed][/video_embed]
biogram: Wikipedia
foto: Sebastiaan ter Burg / Flickr / CC BY-SA 2.0
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY