• Kategoria: Żyjemy
  • Data:

Hej, jesteś piękna!

Jak co dzień rano stanęłam przed lustrem w samej bieliźnie. Obejrzałam się dokładnie z przodu i z profilu. Przyjrzałam się krytycznym partiom ciała: biustowi, pośladkom i brzuchowi. Przy brzuchu jak zwykle zatrzymałam się dłużej. Zbyt duży, zbyt odstający, zbyt wiotki. Przyjrzałam się twarzy. Worki pod oczami, z którymi przestałam już walczyć, pierwsze zmarszczki mimiczne. Chyba ich przybyło, ale nie jestem pewna.

Skończyłam oględziny, spojrzałam jeszcze raz w lustro i wzruszyłam ramionami, bo bez względu na to, co zobaczyłam, wiem jedno – jestem piękna.

Ty też jesteś. Wszystkie jesteśmy.Bez względu na wagę, figurę, kolor oczu, długość włosów, wzrost, odcień skóry, wiek. Wszystkie jesteśmy piękne.

Powiesz, że już to słyszałaś. Pewnie spodziewasz się, że zacznę Cię teraz przekonywać, że musisz zaakceptować siebie. To nie prawda. Nie musisz. Jedyne, co musisz to, nie robić niczego wbrew sobie. Masz dążyć do swoich ideałów. Nie musisz wcale na siłę akceptować zmian, które zaszły w tobie, w Twoim ciele. Możesz – ale nie musisz – z nimi walczyć zamiast próbować przekonywać się, że są ok.

Pomyśl: Co sprawia, że czujesz się piękna? Może to taniec? Może rozkloszowane sukienki? Może trening na basenie?

U mnie to jest bieganie. Nieważne, czy przebiegnę 3 km, czy 10 km – po każdej takiej przebieżce czuję się atrakcyjna. O to właśnie chodzi, byś to Ty, by to Twoje oczy dostrzegły to piękno. Nie oczy Twojego męża, partnera, brata albo sąsiada. To Ty masz spojrzeć w lustro i mimo niedoskonałości powiedzieć sobie: Jestem piękna.

Magdalena Śpiewak
Dziewczyna z obrazka

[icon size=”” icon=”icon-desktop” display=”true” ][/icon] BLOG: www.facebook.com/dziewczynazobrazka
[icon size=”” icon=”icon-facebook” display=”true” ][/icon] FACEBOOK: www.facebook.com/dziewczynazobrazka
[icon size=”” icon=”icon-twitter” display=”true” ][/icon] TWITTER: www.facebook.com/dziewczynazobrazka
[icon size=”” icon=”icon-photography-camera” display=”true” ][/icon] INSTAGRAM: www.facebook.com/dziewczynazobrazka

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY