• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Delikatny smokey eye w brązie

Dzisiejszy makijaż to połączenie klasyki i elegancji. Sprawdzi się i na codzień, jak również na eleganckie wyjścia. Jest to propozycja szczególnie dla tych z Was,które lepiej czują się w delikatnym makijażu oka. Makijaz pięknie będzie się prezentować w połączeniu z każdą tęczówką,niezależnie od koloru. Przyciemniony kącik pozwoli wymodelowac kształt oka i optycznie go otworzy. Jezeli chcesz zobaczyć jak wykonać taki makijaż, zapraszam na prezentację krok po kroku.

1.

Na całą powiekę nakładamy bazę pod cienie. Jest to ważny krok, który przedłuży trwałość cienia i sprawi, że dłużej pozostanie on na naszej powiece.


2.

Na całą powiekę ruchomą aż pod luk brwiowy aplikujemy jasny beżowy cień. Stanie się on podstawą przy blendowaniu kolejnych, nakładanych cieni.


3.

Za pomocą średniego brązu zaczynamy budować kształt naszego oka. Cień aplikujemy w załamaniu. Jeżeli macie problem znaleźć załamanie, wystarczy, że włożycie pędzel pomiędzy powiekę ruchomą, a nie ruchomą. Nakładamy go za pomocą ruchu kolistego, w kierunku kącika wewnętrznego.


4.

Kolejnym krokiem jest rozblendowanie (roztarcie) granic pomiędzy cieniami. Robimy to przy pomocy puchatego pędzla.


5.

Możemy przejść do przyciemnienia zewnętrznego kącika oka. Pomoże nam w tym ciemny, matowy brązowy cień.


6.

Pora na środkową część powieki. Za pomocą płaskiego, syntetycznego pędzelka nakładamy złoty, połyskujący cień. Omijamy wewnętrzny kącik.


7.

W wewnętrzny kącik nakładamy małym pędzelkiem jasny, połyskliwy cień.


8.

Tuszujemy tylko górne rzęsy. Dolnymi oraz dolną powieką zajmiemy się w momencie ukończenia makijażu twarzy.


9.

Przechodzimy do aplikacji podkładu. Warto pamiętać o tym, żeby starać się NIE APLIKOWAĆ podkładu w okolice pod oczami. Niektóre cięższe podkłady mogą mocno wpływać na cienką skórę wokół oczu.


10.

Teraz zajmiemy się strefą pod oczami. Płaskim pędzlem aplikuję korektor mineralny. Staram się skupić na tzw. ‘Dolinie łez’, która jest dla mnie najbardziej problematyczna.


11.

Jeżeli lubicie konturowanie na mokro, to właśnie nadszedł odpowiedni moment na to. Konturowanie na mokro wykonujemy PRZED przypudrowaniem twarzy! Wiadomo, u każdego linie konturujące będą inne, ale warto pamiętać, że tym zabiegiem dążymy do tego, aby nasza twarz osiągnęła kształt owalu. W skrócie, ciemne kolory nakładamy w miejsca, które chcemy wyszczuplić (optycznie zmniejszyć)


12.

Przypudrowujemy twarz i przechodzimy do konturowania twarzy produktami sypkimi. Do tego zabiegu potrzebny nam będzie bronzer i skośny pędzel.


13.

Rozświetlenie to kolejny krok, o którym należy pamiętać przy makijażu. Dzięki rozświetleniu nasza skóra wygląda na bardziej wypoczętą i świeżą.


14.

Brwi, czyli ciężko temat. Jedna z nas kochają je robić, drugie nienawidzą. Warto jednak pamiętać, że brwi to jeden z ważniejszych elementów w makijażu. Przed aplikowaniem produktów przeznaczonych do makijażu brwi warto je rozczesać i nadać im odpowiedni kształt.


15.

Przy pomocy miękkiej kredki tworzę kształt, jaki chciałabym mieć.


16.

Środek wypełniam pomadą do brwi.


17.

Wracam do dolnej powieki. Do połowy aplikuję matowy, brązowy cień. Ten sam, którym budowałam załamanie.


18.

Wewnętrzny kącik zaznaczam złotym, połyskującym cienie. Tuszuję dolne rzęsy.


19.

Na usta nakładam jasną, różową, matową pomadkę.


GOTOWE


Paulina Pieśla
Zakochana w kolorkach

[icon size=”” icon=”icon-desktop” display=”true” ][/icon] BLOG: zakochanawkolorkach.blogspot.com
[icon size=”” icon=”icon-facebook” display=”true” ][/icon] FACEBOOK: www.facebook.com/Zakochana-w-kolorkach-145706725631003/
[icon size=”” icon=”icon-photography-camera” display=”true” ][/icon] INSTAGRAM: www.instagram.com/zakochana_w_kolorkach

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY