Poradnik Prezentowy - zabawki dla dzieci - Bavio
  • Kategoria: Polecamy
  • Data:

Niepowtarzalne prezenty dla dzieci

Jednym z moich ulubionych zwyczajów w świątecznych jest wzajemne obdarowywanie się prezentami. Uwielbiam kupować i pakować prezenty. Samo ich szukanie sprawia mi ogromną radość. Wiem jednak, że jestem w mniejszości. Znaczna część ludzi, choć sam zwyczaj lubi, to kupowanie prezentów jest dla nich istnym horror, zwłaszcza jeśli do obdarowania mają dzieci.

Wcale im się nie dziwię. Z dziećmi jest tak, że wydaje nam się, iż mają wszystko. Ilość oferowanych przez sklepy zabawek przytłacza. Choć zabawek są całe miliony, to, przeglądając oferty sklepów stacjonarnych i internetowych, doszłam do wniosku, że wciąż oglądam to samo. Prawie każdy sklep oferował mi dokładnie ten sam towar.

Postanowiłam poszukać zabawek niepowtarzalnych. Przejrzałam w tym celu ogromną ilość sklepów. Zależało mi na tym, by znaleźć zabawki nie tylko nietuzinkowe, ale także dobrej jakości, gdyż większość rodziców stawia jakość ponad ilość i wprost mówią, że wolą zabawki droższe, ale trwalsze.

Z pomocą przyszło mi Bavio, w którego asortymencie znajdziecie zabawki niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Bądźcie spokojni: zabawek, które oferuje sklep, dziecko raczej jeszcze nie ma. Chciałam wam przedstawić kilka najciekawszych pozycji, które ucieszą dzieci w różnym wieku bez względu na płeć.

Zamek z drewnianych klocków

Dzieci kochają klocki, drewniane zabawki i zamki. W tym zestawie mamy to wszystko. Jeśli dodać do tego, że do zbudowania dostajemy autentyczny, istniejący w rzeczywistości zamek, wychodzi nam zabawka idealna. Któż nie chciałby mieć własnego zamku z Malborku? Dla moich synów fakt, że zamek, który budują, istnieje naprawdę, bardzo uatrakcyjnił zabawę.

 

Ogromnym plusem klocków jest jakość wykonania. W życiu nie trzymałam w ręce tak przyjemnegow dotyku klocka. Dodatkowym atutem jest także przechowywanie. Klocki są zapakowane w przepiękną skrzynię, która nie tylko ma praktyczne zastosowanie, ale jest dodatkową ozdobą pokoju.

Koń na biegunach

Klasyka wśród zabawek. To jest zabawka, do kórej nikogo nie trzeba przekonywać. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby bawić się na koniu na biegunach. Dla nas rodziców jednak ważna jest jakość zabawki i związane z nią bezpieczeństwo dziecka, a ten koń łączy w sobie te dwie rzeczy.

Zabawki z figurkami

Gdy byłam dzieckiem uwielbiałam wszelkie figurki zwierząt i ludzi. Choć od tamtego czasu minęło 20 lat, nic w tej kwestii się nie zmieniło, dzieci wciąż kochają figurki. Kiedy poprosiłam czteroletniego syna, by wskazał zabawkę, która mu się podoba, bez wahania wybrał drewnianą stajnie z konikami. Konkurentem dla stajni była tylko farma ze zwierzątkami. Obecnie stajnie syna zamieszkują nie tylko koniki, ale różne dziwne stwory i autka.

Prostota zabawki jest jej ogromnym plusem, gdyż uruchamia wyobraźnię dziecka. Gdy dodamy do tego, że znów mówimy o zabawce drewnianej, a dodatkowo przenośnej, nie ma opcji, by nie spodobała się dzieciom.

Potrójna układanka dla najmłodszych

Kojarzycie tę zabawkę, w której układa się wieżę z kółek od największego do najmniejszego? Tu mamy jej rozbudowaną wersję, która uatrakcyjni zabawę, a także starczy na dłużej. Nie znam dziecka, które nie miałoby podstawowej wersji tej zabawki, dlatego jestem przekonana, że jej potrójna wersja z nowymi kształtami stanie się hitem wśród zabawek. Dodatkowo znów drewno, bezpieczeństwo, świetna jakość.

Wózek dla lalek

Klasyka dla dziewczynek może być jeszcze bardziej klasyczna. Nie znam dziewczynki, która nie marzyłaby o wózku dla lalek. W obecnych czasach można kupić miniaturki wózków, ktore istnieją naprawdę, ale to wciąż wersja vintage, wykonana w całości z drewna, cieszy najbardziej.

Dodatkowo lalkę można wzbogacić o kołyskę, rownież w całości wykonaną z drewna w stym samym stylu co wózek.

Zestaw konstrukcyjny

Moi synowie mieli już dwa takie zestawy, oba z plastiku. Jeden był ogromny, drugi był mały. Ten mały cieszył się większym powodzeniem. Jednak, jak to z plastikowymi zabawkami bywa, przyszedł dzień, w którym zestaw się połamał. Problem rozwiązuje zestaw konstrukcyjny w całości wykonany z drewna. Świetna jakoś pozwoli cieszyć się zabaką latami.

Samochody bitewne

Ponoć nie ma dziecka, które nie lubiłoby zdalnie sterowanych zabawek. Co więcej: z tego podobno się nie wyrasta. Jednak jeżdżenie w kółko musi się w końcu znudzić.

Co powiesz na samochody, które są grą? Na tablecie lub komórce masz grę, w której zdobywasz poziomy, punkty, odblokowujesz nowe postacie i zdobywasz coraz ciekawszy ekwipunek mający pomóc w dalszych, trudniejszych, poziomach. Jednocześnie to właśnie tablet jest pilotem, którym sterujesz samochodami.

Wiem, wiem, nikt nie lubi, gdy dziecko spędza czas z elektroniką, ale tak naprawdę, czym w tym przypadku tablet różni się od zwykłego pilota sterującego? Fakt, że samochody, którymi się steruje, zwinnie jeżdżą po mieszkaniu, a nie – na ekranie tabletu, sprawia, że zarówno gra na tablecie jak i sterowanie samochodem jest atrakcyjniejsze.

Można bawić się we dwoje, ale także w pojedynkę (wtedy drugi samochód jest sterowany za pomocą sztucznej inteligencji).

Normalnie bardzo nie lubię, gdy dzieci ruszają mój telefon lub iPada, ale tym razem sama zachęciłam ich do zabawy. Poza tym jest to zabawka, którą równie dobrze można dać w prezencie chłopakowi lub mężowi.

[video_embed][/video_embed]

Cyfrowy mikroskop

Moje dzieci są w takim wieku, że bardzo interesuje ich otaczający świat. Lubią wiedzieć, jak coś działa, jak jest zrobione, jak wygląda w środku i przybliżeniu. Cyfrowy mikroskop odpowiada na część z tych pytań, a przy okazji jest świetną zabawą. Dodatkowym atutem jest możliwość zabrania mikroskopu ze sobą wszedzie, gdyż łączy się go bezprzewodowo z tabletem lub telefonem. Spacer do lasu już nigdy nie będzie taki sam. Tym razem można iść i odkrywać jego skarby w powiększeniu.

Magdalena Śpiewak
autorka jest wydawcą serwisu Madrzy-Rodzice.pl, prowadzi też blog Dziewczyna z obrazka
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY