• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Bajka kulinarna „Wypieczone Święta”

Macie może wrażenie, że czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia gna jak szalony, przemykając między sklepowymi półkami, stronami z najlepszymi przepisami a portalami z zabawkami? Chcemy wszystko dopiąć na ostatni guzik, nadać świątecznemu czasowi „magiczności” i całkiem przez przypadek… przegapiamy to, co najważniejsze. Czas spędzony razem w te Święta będzie najpiękniejszym prezentem!

Poznajcie rodzinę Kucharskich i spróbujcie z nimi poczarować w kuchni. Ruda Helenka, jej brat Antek przygotowują się razem z babcią do bożonarodzeniowej kolacji. Dołączcie do nich organizując zajęcia kulinarne wokół tradycji gwiazdkowych lub wykorzystajcie bajkę do świątecznych przygotowań w domu.

W bajeczce WYPIECZONE ŚWIĘTA znajdziecie:

  • świąteczne opowiadanie do czytania podczas zajęć lub niezależnie od nich;
  • pomysł („ukryty scenariusz”) na realizację zajęć o tematyce kulinarnej z nietypowymi elementami nawiązującymi do podstawy programowej;
  • przepis kulinarny na pyszną i łatwą szarlotkę do przygotowania z razem z małymi kuchcikami;
  • gotowe zadania i zabawy, które wzbogacą i urozmaicą prowadzone zajęcia.

Autorkami historii, zadań i ilustracji są trzy kobiety, które postanowiły spełniać swoje marzenia i dzielić się swoimi talentami. One również spotkają się ze swoimi (i cudzymi też) dziećmi w kuchni i będą wyczarowywać świąteczną atmosferę.

Bajkę „Wypieczone Święta” kupicie na:
www.bajkikulinarne.pl

Zajrzyjcie też na:
www.facebook.com/InspiracjeNauczanki

 

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY