• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój

W dniach 1 – 3 grudnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się I edycja międzynarodowej konferencji pt. „MOBILNOŚĆ W SIECI. RELACJE. BEZPIECZEŃSTWO. ROZWÓJ” poświęcona tematowi urządzeń mobilnych w kontekście ich bezpiecznego i odpowiedzialnego użytkowania, rozwoju oraz wpływu na kształtowane relacje i więzi międzyludzkie. Wstęp wolny.

Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Pomorskim Kuratorem Oświaty serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Patronami medialnymi są: Magazyn psychologiczny „Charaktery”, Czasopismo „N@uczyciel” oraz serwis „Mądrzy Rodzice”.

Wydarzenie skierowane jest do pedagogów, psychologów, psychoterapeutów uzależnień, nauczycieli, ale przede wszystkim do rodziców, którzy wraz ze swoimi dziećmi na co dzień korzystają z cyfrowych urządzeń mobilnych.

Termin:
1 – 3 grudnia 2016 r., godz. 9:00 – 14:00

Miejsce:
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

Organizatorzy:
Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim oraz Pomorskim Kuratorem Oświaty

W ciągu trzech dni w gronie specjalistów podjęte zostaną takie tematy jak rola urządzeń mobilnych w życiu człowieka, w szczególności w sferze edukacji, kultury oraz zdrowia, czy bezpieczne korzystanie z cyfrowych „dobrodziejstw” naszych czasów. Kolejnym ważnym aspektem omawianym podczas konferencji będą relację oraz jak w jaki je nawiązywać w sposób trwały i solidny za pomocą urządzeń i aplikacji mobilnych.

Podczas wydarzenia odbędą się wykłady plenarne, wykłady dodatkowe oraz debaty prowadzone przez zaproszone autorytety. Na organizowanej konferencji głównymi mówcami będą: prof. Manfred Spitzer, światowej klasy psychiatra od lat badający wpływ internetu oraz mediów cyfrowych na życie i zdrowie człowieka, prof. Bogdan Wojciszke, ceniony psycholog społeczny oraz Alexander Steinhart, współtwórca start-upu Offtime, który zajmuje się poszukiwaniem równowagi pomiędzy życiem online i offline.

Podczas gdyńskiej konferencji po raz pierwszy zostaną również zaprezentowane w pełnej wersji wyniki ogólnopolskich badań naukowych prowadzonych przez ostatnie dwa lata przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg pt. „Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka fonoholizmu w Polsce” pod kierownictwem dr Macieja Dębskiego.

Wstęp wolny po rejestracji

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie: www.mobilityinnet.com

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY