• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Aukcja lalek Barbie na rzecz ośrodka Metanoia

Niedawno pisałem o ośrodku dla uzależnionej młodzieży Metanoia, o problemach ośrodkach i potrzebnej pomocy. Dziś mogę napisać o niezwykłej aukcji – kolekcji lalek Barbie Patrycji Hurlak.

Ośrodek Metanoia działa w Czarnej Białostockiej. Prowadzi go Caritas diecezji białostockiej. Terapeuci i wychowawcy pomagają młodym ludziom w wychodzeniu z uzależnień. Część z nich trafia do placówki z własnej woli, niektórzy – z nakazu sądu. W tym rejonie to jedyna taka placówka.

Ośrodkowi grozi zamknięcie. Konieczny jest bowiem remont. Jeśli nie uda się go przeprowadzić, ośrodek nie będzie mógł funkcjonować. Remont będzie w sumie kosztował milion złotych. Połowę tej sumy Caritas już zebrał. Brakuje jednak drugiej połowy środków.

Patrycja Hurlak to aktorka, grała między innymi w serialach “Klan”, “M jak Miłość”, “Na Wspólnej” i “Blondynka:. Jest autorką dwóch książek: “Nawrócona wiedźma” oraz “Zakochani są wśród nas”. Jest też reżyserką, kierowcą i sędzią rajdowym. Postanowiła wesprzeć ośrodek.

Od dzieciństwa zbierała lalki Barbie i związane z nimi akcesoria. Tak powstała jej cenna kolekcja. Całą kolekcję Patrycja wystawiła na aukcję, którą organizuje Dom Aukcyjny Rempex. Dochód z tej aukcji zostanie przekazany na potrzeby ośrodka Metanoia. Oczywiście, można licytować pojedyncze lalki.

Aukcja rozpocznie się 23 listopada o godzinie 18:00. Można licytować osobiście w Warszawie, w Domu Aukcyjnym, ale też zdalnie. Jeśli ktoś nie może pojawić się osobiście, to może licytować samodzielnie przez internet albo upoważnić dom aukcyjny do licytowania w jego imieniu do wyznaczonej kwoty.

Rzadko publikujemy tego typu informacje. Ośrodek robi jednak kawał dobrej roboty i potrzebuje pomocy, a sama aukcja i kolekcja wydają się ciekawe. Może warto pomyśleć o takim prezencie świątecznym, którego zakup pozwoli przy okazji zrobić coś dobrego?

tekst o ośrodku Metanoia:
https://madrzy-rodzice.pl/2016/11/metanoia-pomaga-i-potrzebuje-pomocy/

strona domu aukcyjnego:
http://www.rempex.com.pl

katalog aukcji:
http://www.rempex.com.pl/wydarzenia/354-swiat-lalek-barbie-patrycji-hurlak/przedmioty

Zdjęcia z konferencji prasowej na temat aukcji:

 

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY