• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Naturalna terapia sposobem na obniżenie poziomu cukru we krwi

W Polsce na cukrzycę choruje ok. miliona osób. To skomplikowana i przytłaczająca dolegliwość, wymagająca nieustannej kontroli nad stanem zdrowia. Eksperci z Miasto Kobiet podpowiadają więc, jak reagować, gdy poziom cukru we krwi zbliża się do niebezpiecznie wysokiej granicy.

Podwyższony poziom cukru we krwi oznacza wystąpienie zaburzeń w gospodarce węglowodanowej oraz pojawienie się ryzyka hiperglikemii, powodującej uszkodzenia w systemie nerwowym oraz naczyniach krwionośnych. Nieleczona cukrzyca oraz brak kontroli nad poziomem cukru we krwi może prowadzić do zaburzeń wzroku, pracy serca oraz nerek. To poważne konsekwencje i należy robić wszystko, by do nich nie dopuścić.

Po pierwsze – dodatkowa dawka ruchu

Każdy ruch skutkuje obniżeniem poziomu cukru we krwi. Jeżeli jesteś typem sportowca, na pewno nie będziesz mieć z tym problemu. Gdy jednak nie przepadasz za aktywnościami fizycznymi, znajdź alternatywę, dzięki której zadbasz o umiarkowany wysiłek. Może to być przejażdżka na rowerze, spacer z psem, prace w ogrodzie czy sprzątanie w domu, a nawet aktywna wizyta w sklepach w centrum handlowym.

Po drugie – zdrowa woda

Odwodnienie organizmu w znaczący sposób wpływa na pracę nerek, których aktywność wchodzi w tryb awaryjny. Uwalniają wtedy hormon, który bezpośrednio odpowiada za podwyższony poziom cukru w organizmie. To dlatego tak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, poprzez spożywanie zdrowej wody. Najlepiej by była to tzw. „żywa” woda, czyli otrzymywana w wyniku procesu rewitalizacji. Urządzenia służące do rewitalizacji można dziś bez problemu zakupić także na użytek domowy.

Po trzecie – zbilansowana dieta

Istnieje szereg produktów spożywczych, których spożywanie obniża poziom cukru we krwi. To z jednej strony przyprawy, takie jak pieprz, oregano, kurkuma, ostre papryczki, imbir i cynamon, a z drugiej owoce, w szczególności cytrusowe. Osoby chorujące na cukrzycę powinny włączyć do diety czosnek oraz warzywa strączkowe i zielone, tak samo surowe, jak i gotowane. Pomocne w obniżeniu stężenia glukozy we krwi będą także orzechy i nasiona.

Po czwarte – domowe terapie

Obok prowadzenia zdyscyplinowanego trybu życia, pomocna w utrzymaniu zdrowego trybu życia cukrzyka jest magnetoterapia. PPM, czyli terapia pulsacyjnym polem magnetycznym, stosowana przy użyciu urządzenia przeznaczonego do użytku domowego, pobudza komórki trzustki do zwiększenia procesu wytwarzania insuliny. Dodatkowo terapia prowadzi do normalizacji pracy układu odpornościowego, ograniczając w ten sposób gwałtowne skoki glukozy we krwi. Wystarczy kilka aplikacji w ciągu dnia, by czuć się zdrowiej i lepiej we własnym ciele.

Cukrzyca to nie tylko przewlekła, ale i postępująca choroba. Dlatego tak ważny jest odpowiedni tryb życia, dzięki któremu można ograniczyć jej objawy oraz zapobiegać powstawaniu nieodwracalnych skutków.

Artykuł poleca Miasto Kobiet.
Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY