• Kategoria: Archiwum
  • Data:

580 zł wydamy na tegoroczną wyprawkę szkolną

Plecak, zeszyty i artykuły plastyczne to najdroższa część wyprawki szkolnej. Podobnie jak w ubiegłym roku w jej koszty nie są wliczane podręczniki, które w większości przypadków finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ile pieniędzy zamierzamy przeznaczyć na wyprawkę szkolną? 580 zł na jedno dziecko. „To kwota prawie 100 zł niższa niż rok temu, gdy planowane wydatki wynosiły średnio 683 zł” – zauważa w rozmowie z serwisem infoWire.pl Karolina Łuczak z firmy Provident Polska. Co czwarta osoba wyda mniej niż 500 zł, a co piąta – 700 zł lub więcej.

70% rodziców koszty wyprawki szkolnej pokryje z bieżących dochodów. Nowym źródłem finansowania jest program Rodzina 500+, aż 36% badanych zadeklarowało, że wydatki pokryje ze środków rządowych. 32% osób skorzysta z oszczędności, a 6% – liczy na pomoc rodziny. Nad pożyczką zastanawia się 1% respondentów.

O wydatkach związanych z wyprawką szkolną musi myśleć 19% Polaków. 63% z nich wyprawi tylko jedno dziecko, 31% – dwoje, a blisko 6% – co najmniej troje.

[video_embed][/video_embed]
źródło: Infowire.pl

Tekst publikujemy w ramach cyklu “Inwestycja w dzieci”
inwestycja w dzieci - wspólny cykl Madrzy-Rodzice.pl i Bezpieczny.pl

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY