• Kategoria: Archiwum
 • Data:

Śpiewająca lokomotywa

Płyta powstała z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima opatrzonych muzyką Piotra Salabera. Została nagrana w studiu Radia Gdańsk oraz w warszawskim „Studio 124, z udziałem Jerzego Zelnika, Bajkowej Orkiestry Symfonicznej – koncertmistrz Natalia Walewska i śpiewających aktorów: Aleksandry Lis, Ewy Olszewskiej i Bogdana Smagackiego pod dyrekcją śpiewającego kompozytora Piotra Salabera.

Śpiewająca lokomotywa pojawiła się już na gdyńskiej plaży w widowiskowych koncertach zainicjowanych przez producenta i pomysłodawcę, dyrektora Centrum Kultury Gdynia – Jarosława Wojciechowskiego. Opieką reżyserską koncert wsparł Krystian Nehrebecki, a kostiumy i scenografię stworzył Mariusz Napierała.

Efekt dźwiękowy tej płyty to zasługa wielu ludzi, reżyserów dźwięku: Michała Mielnika, Szymona Morusa, Chrisa Aikena. Wokalne przygotowanie aktorów to efekt pracy Piotra Oleksiaka.

Płyta na pewno oczaruje zarówno dzieci jak i dorosłych.

Utwory znajdujące się na płycie:

 1. Słoń Trąbalski
 2. Pan Tralaliński
 3. Abecadło
 4. Lokomotywa
 5. Ptasie radio
 6. Dyzio Marzyciel
 7. Kotek
 8. Trudny rachunek
 9. Idzie Grześ
 10. W aeroplanie
 11. Spóźniony słowik
 12. Dwa Michały
 13. O Grzesiu kłamczuchu
 14. Rzepka
 15. Okulary
 16. Ukłony dla Pana Juliana
 17. Bajkowe tęsknoty
[video_embed][/video_embed]

Jest to najbardziej ekskluzywny produkt dla dzieci dostępny na rynku polskim. Wiersze przedstawione w tej formie, z pewnością nigdy się nie znudzą.

Zabawna forma utworów oraz ciekawa aranżacja tej klasyki poezji dziecięcej działają na wyobraźnię nie tylko dzieci. Orkiestra Bajkowa mistrzowsko interpretuje i wyraża emocje ukryte w strofach, naśladując przy tym dźwięki, o których mowa.

Nagrania orkiestry: Radio Gdańsk,
Realizacja nagrań: Michał Mielnik, Szymon Morus,
Nagrania wokalne, mastering: Studio 124, Chris Aiken.

Zapraszamy również na koncerty „Śpiewającej lokomotywy”:

Centrum Kultury w Gdyni
Tel.: +48 58 664 73 77
Email: sekretariat@ckgdynia.pl
www.ckgdynia.pl

Piotr Salaber:
www.salaber.com.pl
piotr@salaber.com.pl

Opinie o płycie:

Festiwal Łódź Czterech Kultur:

Gdyby ptasia rozgłośnia radiowa istniała naprawdę, piosenki Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima znajdowałyby się na samym szczycie ptasiej listy przebojów.

Rzeczpospolita:

“Osobne słowa uznania należą się Piotrowi Salaberowi za aranżację, […] wykorzystał tradycyjną orkiestrę symfoniczną, wydobywając z niej wiele interesujących smaczków.”

Express Magazyn:

Jest to akurat ten rodzaj twórczości, który do muzyki zachęca i przekonuje. Nie o wielu współczesnych muzykach można to napisać. Naprawdę łatwiej napisać sążnistą fugę, niż dwie minuty muzyki, które zaciekawią dziecko.

Polska The Times:

Kompozytor i aranżer Piotr Salaber oraz Julian Tuwim, obecny w słynnych wierszach napisanych dla dzieci, to duet, który niczym słynna “Lokomotywa” pchnął do przodu program drugiego dnia festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Mądrzy Rodzice są patronem medialnym płyty.

spiewajaca-lokomotywa-packshot

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY