• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Jak wybrać grę komputerową na prezent?

Rodzina i bliscy znajomi graczy komputerowych i konsolowych mają jednocześnie łatwe i trudne zadanie jeśli chodzi o zakup prezentu. Wiadomo, że solenizant najbardziej ucieszy się w kolejnego tytułu, który pozwoli mu przenieść się w świat wirtualnej rozrywki, jednak który wybrać?

Z jednej strony chcemy by prezent się udał, a z drugiej ma być on niespodzianką, więc nie możemy zapytać, co dana osoba chciała by dostać. Co więc można zrobić, by podarunek był właściwy i pozytywnie zaskoczył gracza? To wcale nie jest takie trudne!

Wyrusz na zwiady

Nie mając wiedzy na temat gier komputerowych trudno jest poznać, czy dany tytuł będzie odpowiedni i spodoba się obdarowywanej osobie. Z tego względu starania powinny być proporcjonalne do naszego stanu wiedzy na temat najbardziej oczekiwanych przez gracza tytułów. Nie obędzie się więc bez zdobywania informacji wywiadowczych, szpiegostwa, uruchomienia swoich kontaktów oraz oczywiście poszukiwań najlepszej okazji cenowej.

Gracze są dumni ze swojej kolekcji gier, więc o ile mają ją w wersji pudełkowej, to na pewno eksponują je na dobrze widocznej półce. Wystarczy więc chwila, szybkie zdjęcie i mamy pierwszą informację – tytuły, które posiada solenizant. Na tej podstawie możemy zatem uniknąć powtórzeń oraz szybko zgadnąć, jaki typ rozgrywki lubi dana osoba. Tytuły gier znajdują się na grzbietach pudełek, więc w tym wypadku możemy wyszukać je w Internecie lub pokazać zdjęcie osobie, która się na tym zna (np. sprzedawcy lub znajomemu). Być może brakuje jakiejś części gry, albo wyszło coś nowego w danym gatunku.

Dobry szpieg potrafi słuchać

Nie zostawiaj zakupu na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że masz za mało czasu na poszukiwania i sprawdzenie wszystkich tytułów. Gracz lubi opowiadać o tym w co gra, co lubi, na co czeka, więc wystarczy mimochodem wspomnieć o jego pasji, by powiedział nam wszystko co powinniśmy wiedzieć. Wystarczy słuchać i zapamiętywać.

W przypadku tytułów może tu być mały problem, ale od czego jest smartfon, którym każdy się bawi niezależnie od tego, co aktualnie robi. Można również dyskretnie nagrać naszą rozmowę, by nic nam nie umknęło i mieć pewność, że informacje nie zaginą.

Odpowiednio wczesne zainteresowanie na pewno nie uruchomi podejrzeń i nie popsuje niespodzianki, a kupujący będzie miał okazję zbadać rynek i poszukać promocji.

Największe faux pas możemy jednak popełnić kupując grę na złą platformę. Jeśli gracz gra na konsoli to nie pomylmy jej podczas zakupu lub nie kupujmy gry na PC. Komputerowe produkcje mają swoje wymagania sprzętowe dobrze jest się więc upewnić, czy gra uruchomi się na danym sprzęcie.

Gra używana czy nowa?

Ceny gier nie są małe. Jeszcze niedawno wersje konsolowe były dużo droższe od PC-towych, jednak i ten trend ulega zapomnieniu, gdyż obecnie różnice wynoszą zaledwie 20-30 zł. Nowe gry to wydatek rzędu 100-200 złotych za najnowsze tytuły, tymczasem wersje używane można kupić już za mniej niż 100 zł.

Jedyne, w czym trzeba się zorientować, to – jakie ceny rynkowe funkcjonują i na tej podstawie dokonać decyzji. Pamiętajmy również, że pudełko to tylko dodatek, a więc jeśli jest trochę porysowane, ale płyta jest jak nowa, to gracz i tak będzie szczęśliwy i nie warto przepłacać za estetyczne detale (w większości przypadków).

Jeśli zaś znajdziesz wersję limitowaną, gdzie razem z wersja podstawową tytułu są również dodatki DLC to na pewno masz sukces gwarantowany.

Dziękujemy portalowi Play-It.pl za współpracę merytoryczną.
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY