• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Brak czasu dla dzieci

Godzina, dwie, a może pół dnia – ile czasu poświęcasz dziennie swoim dzieciom? Zbyt mało – tak odpowiada 28% rodziców. To o 6% więcej niż w roku ubiegłym. Co ciekawe, na brak kontaktu z pociechami bardziej narzekają ojcowie niż matki.

Jedynie co dziesiąty Polak poświęciłby czas dla partnera na rzecz wyższych zarobków. Znacznie szersze grono osób czuje niedosyt, jeśli chodzi o bycie razem. „26% z nas wolałoby spędzać więcej chwil ze swoją drugą połową. To wynik o 8% wyższy niż w poprzedniej edycji naszego badania” – zauważa Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

[video_embed][/video_embed]

Problemem jest również brak czasu dla dzieci. W swoim życiu brak ten dostrzega 20% matek oraz 37% ojców. W przypadku panów odsetek wzrósł aż o 10% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. „To pokazuje, jak zmienia się podejście mężczyzn do rodzicielstwa. Ojcowie chcą być coraz bardziej zaangażowani w opiekę nad pociechami” – komentuje ekspertka.

Warto dbać także o jakość rodzinnego kontaktu. Dużo rozmawiajmy, a w zabawach z dziećmi postawmy na kreatywność.

[video_embed][/video_embed]

„Czas spędzony z bliskimi jest cenny, dlatego przedsiębiorcy powinni wspierać akcje, które pozwalają pracownikom go wydłużyć i lepiej wykorzystać” – uważa Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu z firmy Provident Polska.

źródło:

logo-infowire-big

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY