• Kategoria: Archiwum
  • Data:

Pomaganie dzieciom w nauce języków obcych

Formy aktywności społecznej są przeróżne. Na bardzo oryginalny sposób pomocy wpadły licealistki prowadzące projekt United Fellows, który między innymi wspiera młodych Polaków w nauce języków obcych i jednocześnie umila czas seniorom z amerykańskich domów opieki nad osobami starszymi. W ramach projektu prowadzona jest także zbiórka materiałów edukacyjnych dla dzieci ze Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci.

Jak wynika z tegorocznego raportu CBOS, względem 2008 roku prawie dwa razy więcej Polaków deklaruje aktywność społeczną w przynajmniej jednej organizacji
o charakterze obywatelskim. 37 procent Polaków deklaruje taką aktywność.

Niecodzienna forma wsparcia w nauce języków obcych

Międzypokoleniowa wymiana językowa to jeden z projektów United Fellows, w którym młodzi Polacy mogą uczyć się języków obcych, a przy okazji umilać czas seniorom
z domów opieki nad osobami starszymi. Projekt polega na nawiązaniu przez Skype’a kontaktu polskich uczniów z seniorami z Four Winds Manor ze Stanów Zjednoczonych. Tematy, które poruszane są podczas rozmów w języku angielskim, dotyczą problemów społecznych, takich jak przepaść międzypokoleniowa, różnice kulturowe i trudność w płynnym komunikowaniu się w języku obcym.

Celem naszego projektu jest zachęcenie młodzieży do nauki angielskiego w sposób praktyczny i efektywny. Chcemy pokazać, że języka można uczyć się na wiele różnych sposobów. Najważniejsze żeby sprawiało to radość. Nasz projekt realizujemy poprzez media społecznościowe, w których udostępniamy wiele ciekawych materiałów i informacji na temat wydarzeń związanych z nauką angielskiego oraz poprzez różnego rodzaju akcje – przyznają Dominika Kasprzyk, Alicja Kołodziejczak oraz Alicja Annovi z United Fellows.

Wsparcie edukacyjne dla Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci

Licealistki z United Fellows wspólnie z Education First, które specjalizuje się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, pomagają także wychowankom Klubu Młodzieżowego Praga ze Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci.

Jesteśmy w trakcie zbierania materiałów dydaktycznych do nauki języka angielskiego dla wychowanków Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci. Część materiałów została nam przekazana przez partnerów, a część jest dostarczana w ramach zbiórki używanych podręczników, którą prowadzimy. Nadal poszukujemy wolontariuszy, którzy zechcieliby pomóc dzieciom i młodzieży ze Stowarzyszenia w nauce języka. Mamy świadomość, że nie wszyscy mają możliwość nauki języka angielskiego. Wychowankom Stowarzyszenia przychodzi to z trudem i z wielką chęcią przyjęli wsparcie z naszej strony – dodają licealistki prowadzące projekt United Fellows.

Licealistki organizują zbiórkę materiałów, a konkretnie pomocy naukowych dla młodzieży, natomiast Education First udostępnia kursy językowe online EF English Live.

Znajomość języków jest obecnie jedną z podstawowych umiejętności wymaganych przez pracodawców. Bardzo ważne jest to, żeby wszystkie dzieci, bez względu na to, w jakiej
są sytuacji życiowej, miały takie same szanse nauczyć się języków obcych. Dlatego wspieramy dzieci ze Stowarzyszenia Serduszko Dla Dzieci udostępniając im kursy EF English Live. EF English Live polega na indywidualnej nauce online. Kursy te mogą odbywać się w dowolnie wybranym dniu i godzinie, a długość ich trwania zależna jest jedynie od czasu wolnego na naukę, którym dysponuje kursant. Najważniejsze to, żeby być systematycznym i zmotywowanym do nauki, wtedy efekty będą zauważalne bardzo szybko –
mówi Sylwia Rogalska, Country Product Manager Education First.

 

10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY