• Kategoria: Archiwum
  • Data:

81% polskich dzieci spędza ferie w domu

Tylko 19% dzieci w Polsce wyjedzie w tym roku na ferie – wynika z badania Barometr Providenta. W większości będą to wyjazdy bez rodziców. 18% uczniów gimnazjów, 10% – szkół podstawowych i 8% – szkół ponadgimnazjalnych wyjedzie samodzielnie. Zaledwie 2% dzieci powinno się spodziewać wyjazdu rodzinnego.

„Widać, że kiedy dziecko może już się samo sobą zająć, skłonność do organizacji wyjazdu w czasie ferii jest zdecydowanie mniejsza, dwu-, a nawet trzykrotnie” – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska. Dlatego też wiele dzieci pozostaje w domu. W tym roku 34% z nich nie będzie miało zorganizowanego czasu wolnego.

„Rodzice wyjeżdżających dzieci są w stanie przeznaczyć na ich wypoczynek 1 700 zł. Aż 14% osób jest gotowych na ten cel zaciągnąć pożyczkę” – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska. Z drugiej strony ponad połowa badanych rodziców mających dzieci w wieku szkolnym nie zamierza wydać dodatkowych pieniędzy na organizację czasu wolnego swoich pociech.

[video_embed][/video_embed]
źródło: infowire.pl
10 sprawdzonych sposobów, jak wspomóc dziecko w nauce programowania - pobierz darmowy ebook

POLECAMY